VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9217
EURO18.2552
ALTIN1023.3
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

AB'NİN DERDİ NE?

Türkün düşmanı çok. Hal böyleyken politikacılarımız AB sevdasıyla yanıp tutuşuyor, Türkiye düşmanlarının arasına girmek için ''can atıyor''. İki yüzlü Batı'nın, bırakın dirimize, ölümüze bile tahammülü yok. Yunanistan, İskeçe'deki tarihi şehitliğimizi yıktı ve yerine eğlence merkezi yapmak için inşaat çalışmalarına başladı. Bu haçlı zihniyeti içinde "Türk" kelimesi geçen hiç bir şeye tahammül edemiyor.

Terör örgütlerini kucaklayarak bize karşı maşa olarak kullanan Almanya'nın başını çektiği Avrupa’nın, dünya barışına ve huzuruna zerre katkı vermediğini artık görmek gerekiyor. Senelerden beri bu ulvi gerçeğe dikkat çekmeye, AB aşkının bir an evvel terk edilmesi gerektiğini dile getiriyorum. Çünkü AB devletlerinin, Türkiye’nin düşmanları ile el ele kol kola ülkemize karşı çeşitli hainlik yaptıklarını bilmeyen ve görmeyen kaldı mı? Devletimizin kararlarında belirleyici rol üstlenenler bu gerçekler doğrultusunda politikalar belirlemelidir.

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı ve Doğu Akdeniz'deki haklarını arama gibi bir çok konuda AB'nin Türkiye'ye nefret kusan küstah tehditleri yenilir yutulur cinsten değildir.

Müzakerelerin dondurulmasından, ekonomik yaptırım uygulanmasına kadar uzanan türlü tehditlerin hedefindeki Türkiye'nin, Avrupa Birliği'nin ''yularını'' salıvermesi en akıllıca duruş olacaktır. Yıllarca aynı piyesi izlediğimiz halde yine izahı güç bir şekilde her seferinde kendimizi oyuna kaptırıyoruz. AB'nin kapısında Türkiye kadar bekletilen başka aday ülke oldu mu? 1950'li yıllardan beri süren bu saçma tiyatrodan sıkılmak gerekmiyor mu artık! Türkiye bugüne kadar AB üyelik süreci cıvıklığını sürdürmedeki siyasi iradesinden vazgeçmelidir. Ülkemizin ekonomik gelişimi kesinlikle AB sürecine bağlı değildir. Birliğin Türkiye'den götürdükleri getirdiklerinden daha fazla. Sinsi AB yerine Afrika ve Asya ticari sahalarına yönelmeliyiz.

Dini inanç ve ekonomik temeller üzerine inşa edilmiş siyasi bir proje olan birliğin üyeleri arasında fikir ayrılıkları, sürtüşmeler, borç krizi, iflaslar Birliğin sonunun geldiğinin belirgin işaretleri. Avrupa'nın en güçlü ülkelerinden İngiltere bile ''AB gemisinin'' batışını gördü ve kısa süre önce gemiden atladı! Son zamanlarda içinde bulunduğu çeşitli sancılarla tarihinde hiç olmadığı kadar sorgulanan AB, temel sorunlarını dahi çözemezken Türkiye'nin AB'ye katılma ısrarı manasızdır. AB zayıf ve güçsüz bir Türkiye hayal ediyor. Başlıktaki soruya dönersek bunların asıl derdi Türkiye'yi pasta dilimleri gibi bölmektir. Türkiye ile ''Hıristiyan kulübü'' AB arasındaki mevcut kriz iyice derinleşti. Artık bir gevşeme beklenmemeli. Bize düşen ise hoşgörüsüzlüğü besleyen Batı zihniyetine karşı bir ve diri olmaktır!

En güzel günler ülkemizin olsun...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar