VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9201
EURO18.2844
ALTIN1023.5
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

reader

 Açıklama düellosu

Yeni Orduspor ile Orduspor Kulüplerinin prensip olarak Orduspor 1967 isminde ortak karara vararak Türkiye Futbol Federasyonu’na isim değişikliği başvurusunda bulunduktan sonra gözler federasyondan gelecek cevabı beklerken bu hafta içerisinde sürpriz gelişmeler oldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla Yeni Orduspor Kulübü’nde görev yapan personeller ve antrenörler Büyükşehir belediyesi bünyesinde değerlendirilmek üzere geri çağrıldı. Yeni Orduspor Kulübü’de   Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i hedef alan açıklamalar yaptı. Daha sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından misilleme açıklaması geldi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, belediye başkanlık seçimlerinden önce Orduspor’u eski günlerine döndürmek için destek vereceğine dair açıklamalar yapmıştı. Hem Orduspor hem Yeni Orduspor yönetimleri zor geçen görüşmeler sonunda birleşme kararı alarak herşey çok güzel giderken yaşanan bu sürpriz tartışmalar bir anda herşeyi sildi attı. Yeni Orduspor yönetimi olağanüstü kongre kararı aldı. Belki Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, her ne kadar kendi parti üyeleri olsa da kamuoyunda da çok tartışılan Uğur Çelenk ve Oktay Çanak başta olmak üzere Ak Parti ağırlıklı Yeni Orduspor yönetiminden rahatsızlık duyduğu  için bu kararları almış olabilir ancak kendisi Yeni Orduspor yönetimini zamanında makama çağırarak Orduspor ile birleşme konusunda büyüklük yaparak Ordu ilini kucaklayacak geniş bir yönetim listesi hazırlatarak bu olayların önüne geçebilirdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Yeni Orduspor Kulübü’ndeki belediye personellerini geri çağırarak her ay kulübe ekstra yaklaşık 30 bin TL’lik bir yük daha yüklemiş oldu.

Ordu ili yıllardır bu kısır çekişmelerden, kavgalardan çok çekti ve  büyük hizmetlerden yararlanamadı. Umarız bu karşılıklı sözlü atışmalar son bularak ortak noktada buluşma gerçekleşir ve bir an önce bu şehir futbolda hak ettiği yerlere gelebilir.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar