Ordu
DOLAR13.6197
EURO15.1671
ALTIN785.9
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

AH TRAFO HEM KENDİNİ HEM DE VONA’YI YAKTIN

Perşembe ile ilgili köşe yazılarımda ilçenin alt yapısı ile (kanalizasyon, o belediyenin yatırım programında ) abone kablolarında ve elektrik dağıtım şebekelerinde yani trafolarında problem var diye ama kimse kale almıyordu. Geçtiğimiz gün Düz Mahalle Bakırcılar Caddesi’ndeki trafo aşırı yüklenmeden dolayı  patlayarak yandı. Dolaysıyla  ilçe saatlerce karanlıkta kaldı. Elektrikler diğer mahalleler için  tedbir amaçlı kesilmişti. En son yetkili birimlerden aldığım bilgiye göre yanan trafonun güçlendirilmesi programa alınmasına rağmen müdahaleye geç kalınınca bu defa mecburen yangından hemen sonra  630 KW olan gücü   1250 KW’ya yükseltilmiş.

***

Türk milletiyiz ya  yaşanmadan tedbir almayız. İlçede marketler, kasaplar diğer gıda işleri ile  uğraşanlar ve de evler ev hanımları beni arayıp durum öğrenmeye çalıştılar. Bildiğim YEDAŞ görevlilerini arayıp haber sordum ama kimse telefonumu açmadı. Hele geldiğinde nezaket ziyaretinde bulunduğum Perşembe sorumlusu bey bana telefonunu bile vermeyi  layık görmedi. Amatör kendini ne sanıyorsa... (şu an salı saat 12.20 de elektrik yine gitti ve beş on saniye sonra geldi) Bu kesintiler sık sık yaşanmaya başlandı esnaf şikayetçi herkes şikayetçi. Bizi yönetenlerin bu konuyu her fırsatta gündeme getirmeleri gerekiyor, aksi halde daha çok elektrik kesintileri yaşarız.

***

İnsan oğlu çok tuhaf  elektrikler kesilince isyanlardayız, gelince hiç sorun yaşamamışız gibi yaşamaya devam ediyoruz. Faturada yazılan bedeli  hiç sorgulamadan koşa koşa sorgusuz sualsiz paşa paşa ödüyoruz. İşte biz böyle saf temiz bir milletiz. Hizmeti alırken şirket ne yazık ki bizim gibi davranmıyor, Altın yumurtlayan tavuğu satarsanız hizmeti de böyle alırsınız. Çok eski bir sokak  söylentisi “Tele kuş kondu elektrikler söndü)  acaba hep birlikte balık hafızalı mı olduk nedir.

***

Ben yine de buradan bilgilerini benimle paylaşan Ordu İl Müdürü Mustafa beye teşekkür ediyorum. Bu da Perşembe’de elektrikten sorumluyum diye masa işgal eden Zat’a kapa olsun. Uzun lafın kısası sayın yöneticiler Perşembe ilçemizin nur topu gibi bir elektrik sorunu vardır ve acil müdahale gerektirir bilesiniz benden söylemesi.

Yazım, sözüm arif olana

Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar