Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Al bayrak hepimizin

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na adım adım yaklaşıyoruz. İnşallah hep birlikte cumhuriyetimizin 96’ncı yılını kutlayacağız.

Türk milleti için en önemli günlerden biri olan 29 Ekim öncesinde Ben Perşembe’de yine bayrak derdine düştüm.

Her bayram neden bana bu bayrak krizi geliyor, izninizle anlatayım;

İlçede gezerken başınızı kaldırdığınız, evlerin camında, balkonunda, işyerlerinde asılı rengi solmuş bayraklar hepimizin dikkatini çekiyordur.

Birileri bu duruma el koymalı.

Eskiden zabıta memuru rahmetli Ahmet Çolak ağabeyim bayram öncesi kapı kapı dolaşır, esnafa; ‘yarın bayram bayrakları muhakkak asın’ der , ‘bayağım yok’ diyene de bayrak tedarik ederdi.

Hani ne oldu bizim bayrak aşkımıza?

Şimdiki ve bir önceki belediyemiz bu konuya hiç emek/önem vermediler.

Hatta eskiden yol boyu direklerde asılı olan bayrak ve flamaları sadece ilçenin girişinde bulunan kavşaktaki direğe asmayı uygun görmüşler. Aslında bütün direkler için o bayrak ve flamalar vardı. Başka belediyeler o direkleri reklam için kiralayıp gelir elde ediyorlar. Bunu bilenler biliyor.

Daha önceki yazılarımda Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, STK’ları, diğer kurum ve kuruluşları bayrak konusunda bir araya gelmeleri için uyarmıştım. Şimdi yeni Kaymakamımız, yeni bir Belediye başkanımız var.

Haydi buyurun neyi bekliyoruz? Bir bayrağın ederi nedir ki…

Şu an birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu biliyorsunuz. Yine bildiğiniz üzere bayrak ve vatan aşkı bizi bir bütün yapan, sarıp sarmalayan unsurların en önemlisidir. Haydi, hepinizi al bayrağımız için göreve davet ediyorum. Eskimiş ve renk atmış bayrakları toplatın, yerine vereceğiniz pırıl pırıl bayraklarımızla ilçemizi donatın. Bu da sizin görevleriniz arasında olmalı. Sevgili tertip komitesi lütfen duyarlı olalım. Çok zor değil, çok geç de değil. Yeter ki inanın ve isteyin. Yaparsınız, başarırsınız.

Sözlerim arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar