Ordu
DOLAR18.6516
EURO19.3335
ALTIN1051.0
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

Ali Koç’un Yavuz yüzü

Belli ki, işi sıkı tutmanın, yıkıcı muhalefete karşı sertleşmenin, yıllardır özlem duyulan şampiyonluğun kazanılması için futbolcu ve teknik heyete sezon başında gözdağı vermenin gereğine iyiden inanmış Ali Koç.

Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Fenerbahçe Başkanı, oyuncular ve teknik direktör Ersun Yanal’dan tutun da kulüp içi muhalefete, Türkiye Futbol Federasyonuna, ezeli karşıt Galatasaray Başkanı’na ve teknik direktörü Fatih Terim’e hayli sert mesajlar gönderdi.

Hiç kuşku yok ki, şampiyon olabilme, takım ve kulüp içinde disiplini sağlama adına iplerin baştan sıkı tutulması zorunluluğunu herkesten çok Ali Koç iyi biliyor. Bildiği için de böyle hareket ediyor.“ Bugüne kadar Yunus yüzümüzü gördünüz. Artık Yavuz yüzümüzü göstermenin zamanı geldi” diyerek, önümüzdeki günlerde daha da sertleşeceğinin sinyalini verdi.

Haksız da sayılmaz Ali Koç. 2013-2014  sezonundan  bu yana Süper Lig kupasını müzesine götüremeyen Fenerbahçe  yeni bir travmayı kaldıramaz artık. Efsane  Lefter, Can, Ogün, Oğuz,  Aykut , Rıdvan ve Alex’in taraftara yıllarca şampiyonluk yaşattığı , tribünleri heyecanlandırdığı  Fenerbahçe’nin  bu sezon  eli mecbur başarılı olmaya. İşte bu nedenlerden ötürü Yavuz yüzünü göstermeye kararlı Başkan.   

 Geçen sezon yaşanan düş kırıklığının ardından bu sezon “mutlaka şampiyonluk” parolası ile hazırlanan Fenerbahçe,  Vedat Muriç, Altay, Allahyar,  Kruse, Murat Sağlam, Emre Belözoğlu ve Rodrigues’i transfer ederek kadrosunu oldukça güçlendirdi. Ali Koç, Ersun Yanal’ın isteği doğrultusunda  bir veya iki stoper, 6 numara ve forvet alarak transferi tamamlayacaklarını açıkladı.

Şampiyonluğu kovalayan, taraftarı hoşnut edecek, seyir zevki yüksek bir takım oluşturmak için nitelikli yeni oyuncular gerekli idi. Gereği yapıldı. Söz artık onlarda.

Vedat Muriç’in yanına seçenek olabilecek güçlü bir fiziğe sahip golcünün transfer edilmesi takımı daha da güçlendirecektir. Geçen sezon saç baş yolduran yeteneksizler topluluğunun verdiği acıyı, zulmü  taraftar bir kez daha yaşamak,  maç sonu boynu bükük evine dönmek istemiyor. Hele karşıt takım taraftarının, hatta oyuncu ve teknik adamlarının imalı göndermeleri yok mu? Bu sözleri duydukça kahroluyor. Artık bunları  duymak istemiyor. Başarıların, kupaların sevincini, coşkusunu doyasıya yaşamak istiyor.

Önümüzdeki sezonda olası başarısızlıkta kendilerine tanınan kredinin ve güvenin biteceğini çok iyi biliyor Fenerbahçe Başkanı. Yani şampiyonluğu “olmazsa olmaz” görüyor. Kulüpte aykırı seslerin çıkmaması, birlik ve bütünlüğün bozulmaması için sesini daha gür çıkarıyor.

Ha, aşırı disiplinin,  çok katı kuralların baskının düdüklün tencere gibi patlayacağını da hesap ediyordur Ali Koç. Yani Yavuz yüzün yanı sıra  zaman zaman Yunus yüzün gösterilmesi de ıskalanmamalı.

Özverili taraftar sezon başlamadan üstüne düşeni yine yaptı. Ortadaki başarısızlığa karşın, ekmeğinden, aşından keserek 32 bin kombine ve 25 bin forma alarak “ben görevimi yaptım, sıra sizde” diyerek oyunculara mesajını gönderdi emektar, özverili  taraftar. “Fener Ol” kampanyasına kısa sürede 150 milyon lira katkı sağlayan  12. Adam daha ne yapsın?

UEFA’nın açıkladığı kararlar ile rahatlayan, Avrupa’dan yasaklanmayan Fenerbahçeli oyuncuların mazaret üretmeden şampiyonluğu kovalamaları, başarılı olmaları elzem oldu.

Başarısızlıkta Ali Koç’un Yavuz yüzünü görebileceklerini unutmasınlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar