Ordu
DOLAR18.6321
EURO19.5161
ALTIN1056.0
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

Altay kurtaracak, Caner koşturacak…

Bir zamanlar karşıt takımların korkulu rüyası olan,  oyuncularını adımını  çekinerek attığı Şükrü Saracoğlu  artık yol  geçen hanına döndü.

Önceki akşam rezil bir oyun ile Yeni Malatyaspor’a 3-0 yenilen Fenerbahçe taraftarına iyiden iyiye saç baş yolduruyor. Konyaspor, Beşiktaş ve ardından Yeni Malatyaspor yenilgileriyle Saracoğlu korkusu da bitti karşıt takımlar adına.

 Fenerbahçe’de  top koşturacak  düzeyde ve nitelikte olmayan Tisserand ve Lemos ikilisinin savunma hattındaki belirgin hataları çok pahalıya mal oldu. Hele Tisserand’ın önceki akşam gereği yokken yarattığı penaltı deyim yerindeyse tam bir faciaydı. Nereden bulurlar Allah aşkına böylesine kalitesiz ve çapsız oyuncuları? Bugüne dek oynadığı 12 maçtan salt dış sahadaki Galatasaray ile iç sahadaki Hatayspor karşılaşmalarında gol yemedi Fenerbahçe. İşte bu tabloya bakın, savunmanın ne halde olduğunu anlayın. Aslan Yürek Altay’ın övgüye değer oyununa karşın, her maçta golleri kalesinde gördü şaşkınlar topluluğu.

Geçen sezon çok eleştirilen Jailson ile Hasan Ali’yi aratmıyor, Tisserand – Lemos ikilisi. Bu ikilinin yer aldığı dörtlü savunma güven vermiyor. Sadık,  yetenekleri kısıtlı ve fiziği yetersiz.  Fenerbahçe’nin savunması son yıllarda bir türlü dikiş tutmuyor. Sezon başı gönderilmek istenen, ancak alıcısı olmadığından takımda kalan Serdar Aziz, çalışkanlığı, hırsı ve ileri çıkışlarıyla kazandırdığı gollerle savunma hattının en öne çıkan oyuncu.

Ara transfere neredeyse 1 aydan az süre kaldı. Savunmanın göbeğine çok ama çok nitelikli 2 oyuncu ile 2 golcü ivedikle takıma kazandırılmalı. Gökhan yaşından ötürü 90 dakikayı artık tamamlayamıyor, aksıyor. Tamam iyi bir futbol emekçisi, elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ama yorgun vücudu daha fazlasına el vermiyor. Erol Bulut’un Nazım Sangre’ye şans vermesinin zamanı geldi, hatta geçti bile.

Gol üretmede beklentileri karşılamıyor Cisse, Thiam, Samatta, Valencia, Kemal Ademi ve Pelkas. Nedendir bilinmez Fenerbahçe’ye gelmeden önce oynadıkları takımlarda attıkları gollerle futbolseverleri kendilerine hayran bırakan Cisse ve Thiam adeta dökülüyor. Yunan oyuncu Pelkas hafta içi gazetecilere yaptığı açıklamada Alex’e hayranlık duyduğunu belirterek, kendisinin de ikinci Alex olacağını belirtmiş. Ufak at civcivler de yesin. İki pas yapamayan, koşamayan, mücadele etmeyen futbol anlayışıyla mı Alek olacaksın? Geçin efendim bunları. Sen taraftarın unutamadığı Alex’in tırnağı bile olamazsın. Umarım bizi yanıltır, dediğini gerçekleştirir.

Erol Bulut, yenilgilerden sonra yöneltilen eleştirilere serzenişte bulunuyor, sitem ediyor. Elbette ki, kötü, taraftarı hoşnut etmeyen, saç baş yolduran oyunun sorumlusu kendisi. Başarısızlığın birinci nedeni Erol Hoca, ardından oyuncalardır. Hem Fenerbahçe yengiyle ayrıldığı maçlarda bile göze hoş gelmeyen, dağınık oyun sergilemişti. Yani, istenilen düzeyde değil takım.  Yönetimin ve taraftarın sabrının da bir sınırı var. Her maç Altay kalesinde devleşecek, gollük pozisyonlar kurtaracak, Caner kendini parçalayacak. Yok öyle bir şey. Diğerleri nerede?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar