VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.8788
EURO18.4489
ALTIN1028.2
Şinasi KARA

Şinasi KARA

Mail: [email protected]

reader

Amerika ile ilişkiler sonlanmalı

Aile, şirket ya da devlet olsun sonuç fark etmez. İhanet her türlü ilişkiyi sonlandırır.

Amerika, Türkiye’ye ihanet ediyor. Türkiye'deki, Amerikan taraftarı medya, yazar ve hainlerin, bu aşamadan sonra Amerika’yı savunması mümkün değil.

Amerikan entelektüeli, son olayları tartışıyor. Vardıkları sonuç şu.

1. Amerika, Türkiye’yi bir avuç terörist gruba sattı. Uzun vadede, hiçbir yararı olmayan PYD/PKK teröristlerini koruyor ve kolluyor. Bu uygulama, ciddi devlete yakışmıyor. Türkler bunu kabul etmiyor.

2. Türkiye stratejik noktada bulunuyor. Şimdiye kadar, Türkiye kanalıyla, Rusları Boğazlarda durdurmak mümkün görülüyordu. Ancak bu strateji, imkânsız hale geldi. Zira Türkiye’de, Amerika denildiği zaman, en büyük düşman algılanıyor.

3. NATO ya da ne ad olursa olsun, Türk Milletinin, Amerika için hiç bir şekilde, Amerikan düşmanlarına karşı kılını kıpırdatmayacağı kesinleşti. Asker olması sonucu değiştirmiyor.

4. Türkler ilginç millet. Düşmanın gücüne bakmaz. Tanka, tüfek ile saldırır. Türk için önemli olan, düşman algılamasıdır. Türkler, Amerika’yı düşman olarak algılıyor.

Sonuç:

Bu aşamadan sonra, Amerika ile ilişkileri sonlandırmak gerekiyor. Yapılacak ilk iş, Türkiye’deki Amerikan üslerini kapatmak ve düşman olarak algılanan Amerikalıları ülkeden kovmaktır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar