VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9437
EURO18.4342
ALTIN1039.2
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

Anne sevgisi günü

13 Mayıs anneler günü annelerimize olan duygularımızı en iyi şekilde ifade edebilmek için son hafta...
En güzel hediyeleri alabilmek anneler gününde onu mutlu görebilmek için kalan son bir hafta, bu son haftada yapacağımız bütün hazırlıklarda annemize ne kadar çok onu düşündüğümüzü gösterebilmemiz, bu gösterişe ayak uydurabilmemiz için kalan son bir hafta...
Maalesef hepimizi içine alan bu sistemin işleyişi, özel bir günde, annelerimizi hatırlamamızı ona hediyeler almamızı, bir günlüğüne yanında olmamızı istiyor... Sistemin en büyük amacı, belirlenmiş bu gibi özel günler de alış veriş çılgınlığını üst seviyelere taşımak aslın da
Eğer ki yılda bir gün de olsa, bu çılgınlığı yapıyorsa insanlar, yılda bir günse anneye gösterilen özel ilgi, o günün anlamına binaen alınan bir hediyeyse anne sevgisinin karşılığı. Bu anneler günü değil, annelere hediye alma günüdür.
Oysaki bir anne için en güzel hediye evladının varlığını her daim hissedebilmesidir. Bir annenin en büyük mutluğu işte budur.
Tıpkı bebekken olduğu gibi, onun ellerinden tuttuğunu o ilk bakışını, o ilk adım atışını ve ilk defa anne değişini ve o olmadığın da sanki dünya da olmayacakmış gibi ağlayışını ve dünya karşısında da olsa yanında bir tek annesinin olduğuna dair duyduğu güven duygusunu bilmesini, anneye duyulan o sonsuz sevgiyi kelimelerle anlatmak mümkün mü?
Nede çabuk gelip geçti yıllar değil mi?
Şimdi ise hayatın çizdiği bu çizgi, neyi ne zaman yapmamız gerektiğini bize göstererek, unuttuğumuz şeyleri bizlere adeta hatırlatır nitelikte.
Büyüdük, zamanla çevremizde büyüdü, belki bir yuva kurduk, aile olduk bizimde çocuklarımız oldu aynı duyguları bizde tattık, annemizin bize olan hislerini böylece belki daha iyi anladık, en önemlisi de evlat olmakla kendi evladımızın olması arasında ki farkı gördük... Ne çileli bir işmiş ve ölene kadarda bitmeyecek bir gölgeymiş anne olmak, hele o dokuz ay canında can yoğuran bebeğini dünyaya getirdiğin de çektiği acıyı bir çırpıda unutan, işte o annedir karşılıksız evladına sarılan.
Cennet anaların ayaklarının altındadır, anneler günü ise her gündür.
Karşılığı ise sonsuz sevgidir.
Tüm annelere saygılarımla...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar