Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

AŞISIZ ÖĞRETMEN AŞISIZ İMAM VAR

Böyle dar görüşlü ,yaşananlara at gözlüğü ile bakan okumuş insanlar varken biz bu salgınla mücadele yapamayız. Perşembe’den bahsediyorum. Halen okullarınızda hiç aşı olmamış öğretmenler derslere girerken, hiç aşı olmayan imamlar camilerimizde namaz kıldırırken namaz öncesi korona uyarıları, sınıflardaki yetersiz tedbirler, hijyen kuralları gereği eksiklikler devam ederken uyarılar sadece gülünç oluyor. İmamların bilgisini bizzat imamın ağzından, hani derler ya haberi çocuktan al diye,  okullarımızdaki korona olaylarını da okula giden öğrencilerden alıyorum.

***

Yetkililer göz boyamaya devam ederken Türkiye haritasındaki mavi durum sizi yanıltmasın. Ben aşılıyım bana bir şey olmaz diyerek çoğu insan maskesiz cadde sokak dolaşırken, çoğu esnaf iş yerlerine alış veriş amaçlı maskesiz giren müşterilerini uyarmaya çekinirken korona sinsi sinsi yayılıyor haberiniz olsun.

***

İlçede bir bankamız var. Kapısında iki ATM mevcut günde beş yüz kişi tuşlama yapıyor. Duvarında bir dezenfektan yok, kimseden çıt çıkmıyor.  Buradan Ordu’yu dolayısıyla Perşembe’yi  ve tüm yetkilileri uyarmış olayım.

Yazım, sözüm arif olana.

Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar