VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.0935
EURO18.175
ALTIN1016.3
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Ayinesi iştir kişinin, partiye bakılmaz

Önceki yazımda, yıkılması gündemde olan Belde Evler’in kısa öyküsüne değinmiş ve dönemin AK Parti Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile kimi CHP’lilerin el ele, sırf para uğruna bir doğa harikasını katlettiklerini yazmıştım.

İtirazlar anında geldi tabii ki!

Zaten bu beklediğim bir durumdu, hatta çatlak seslerin nereden çıkacağı konusunda da yanılmadım.

Tahmin ettiğim gibi AK Partililerden tek bir ses çıkmazken, tüm eleştiriler CHP’lilerden geldi.

Bu durumu o kadar çok yaşadım ki, artık şaşırmıyorum...

Nedense anlamsız bir geneleme hastalığı var kimi CHP’li arkadaşımızda.

Bu hastalık öyle bir hal aldı ki, artık iyileşmesi mümkün değil.

Aslında her şey bu kadar açık ve net iken, insanlar neden savunmaya geçer bir türlü anlamıyorum, ama artık anlayın istiyorum: Bir insanın davranışlarını belirleyen en temel etken, üyesi olduğu ya da sempati duyduğu siyasi parti değil, kendi kişiliğidir.

İnsanları siyasi düşüncelerine göre, iyi ya da kötü diye sınıflandırmayız. Kötü bir insan CHP’li olunca iyi olmaz. Ya da iyi bir insan AK Partili olduğunda kötü bir insana dönüşmez.

Yani, üyesi olduğu parti değil, ayinesi iştir kişinin.

Bütün CHP’liler iyi ve dürüst, bütün AK Partililer ahlaksız ve kötü diye bir genelme yapabilir miyiz?

Bütün CHP’liler özgürlükçü ve doğaya sahip çıkan insanlar, ama tüm AK Partililer özgürlük ve doğa düşmanı diyebilir miyiz?

Dün bir AK Partili belediye başkanını Ordu’ya verdiği zararı, bugün bir başka AK Parti belediye başkanı telafi etmeye çalışıyor?

Eğer biz insanları partilerine göre değerlendirme saçmalığına devam edersek, birileri de gelip, ‘senin aklından zorun mu var kardeşim’, diye okkalı bir soru sormaz mı? Ne yanıt verebiliriz bu soruya?..

Sizin mantıksız eleştirilerinize rağmen ben yazmaya devam edeceğim. Hedefimde siyasi partiler değil, çıkarları uğruna güzelim Ordu’muza zarar verenler olacak.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar