Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39
Savaş Baş

Savaş Baş

Mail: [email protected]

Aylık talebinin reddedilmesi

Kurumun yaptığı değerlendirme neticesinde yaşlılık aylığı bağlanması için gerekli yasal koşulların oluşmadığının tespit edilmesi halinde ise sigortalının aylık talebi reddedilmektedir. Aylık bağlama talebi kabul edilmeyen sigortalı, Kurumun tespit ettiği eksikliğin haklı nedenlere dayandığını düşünüyorsa, bu eksikliklerin giderilmesi yolunu seçecektir.

Bu eksiklikler yaş, prim, sigortalılık süresi, gün sayısı bu ve bunun gibi nedenlere dayalı olarak emeklilik talebinde bulunmadan önce bu hesaplamaların çok iyi bir şekilde yapılması gerekir mağduriyet yaşamamanız için aylık bağlanması için aranan şartların yerine getirilmesinden sonra sigortalı tekrar tahsis talebinde bulunabilir.

Kurumun tahsis talebini reddetmesinin haklı nedenlere dayanmadığını düşünen sigortalıların ise, ret kararının kendilerine tebliğ edildiği tarihten itibaren bir yıl içinde kurum kararına karşı yetkili iş mahkemesine dava açabilirler. Bir yıl içinde dava açılmaması halinde Kurumun aylık talebini ret kararı kesinleşmiş olur.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar