Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

BAE'NİN TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI

Türkiye'nin, son yıllarda savunma sanayi atakları ve silahlanma projelerinde Batı dışı kaynaklara yönelmesi, ihtiyacını iç sanayide yapması, başta işgalci devletler ABD, İsrail, İngiltere, Fransa ve Almanya'nın hedefi oldu. Bu yeminli Türkiye düşmanlarının kuyruğuna üç Arap ülkesi (Mısır, Suudi Arabistan ve BAE) katıldı. Bu yazının konusu İslam coğrafyasının tam ortasına yerleştirilmiş bir ''uydu ülke'' Birleşik Arap Emirlikleri'dir. Tarihte Yemen ve BAE, Umman toprağıydı. Bir dönem Osmanlı hâkimiyetinde bile kaldı. Sonra Batılı şeytani akıl BAE diye bir şey icat etti ve başına bir kukla dikti! Sınırları cetvelle çizilen BAE isimli emirler topluluğunun devlet olduğunu söylemek imkânsız. Gerçekte bir ''aile şirketi'' görüntüsünde. Ailenin iplerini elinde tutan, bir o tarafa bir öbür tarafa çeviren yer İngiltere. Ülkede zerre kadar demokrasi yok.

Boyundan büyük işler peşinde koşan BAE'nin düşmanlığının sınırı sadece Türkiye ile sınırlı değil. Arap dünyasını ''İran tehlikesi'' adı altında yayla çorbası gibi karıştırıyor! Oysa perde gerisinde İran'la aşna fişne işler çeviriyor! Katar ve Umman'a ''bir kaşık suda boğacak'' derecede düşmanlık besliyor. Misal; BAE ve Suudi Arabistan, Umman'ı kuzeyden kuşattı. Suudlar Yemen sınırına kadar bütün bölgeleri işgal etti. Suud, BAE şu anda Al Mahra vilayetini ele geçirmek için var gücüyle Yemenli kabilelerle savaşıyor. Bu iki ''çöl devleti'' bu stratejik şehri ''mideye indirirse'' Yemen sınırını kapatıp Umman'ı kafese almayı planlıyor. Bu planın ikinci safhasında Hürmüz boğazına hakim konumdaki Re's Musendem'i ele geçirip ABD'ye teslim etmek. Umman'a bir uyduruk bahane ile saldırı planları yapıyorlar. Bu açık tehlikeyi sezen Umman Sultanı ülkesindeki BAE firmalarını kovdu. İsrail'in iki tetikçisi Suudi, BAE kirli ittifakına karşı Türkiye, Umman ile askeri, siyasi ve ekonomik ilişkilerini geliştirmeli ve güçlendirmelidir. Türkiye 2018 yılında Umman'a 1.8 milyar dolar değerinde zırhlı askeri araç ve silah sattı. Bu sayının çok daha yüksek rakamlara ulaşması gerekiyor.

BAE’nin küstahlıkları ve Türkiye düşmanlığı haddi aşalı çok oldu. Türkiye, nerede bir adım atsa bu ''soğan cücüğü'' bir şekilde karşısında konumlanıyor. Dünyadaki terör örgütlerini Türkiye'ye karşı finanse eden, sahada silahla donatan BAE, ''kankası'' Suudi Arabistan ile küresel savaş baronlarına hizmet ederek varlığını sürdürüyor. Şimdiye kadar haddini bildiren olmadığı için de azgınlığını her gün biraz daha ileriye götürüyor. BAE'nin sırtı kaşınıyor! Türkiye bu dandik devleti not etti! Yeri ve zamanı geldiğinde hesabı ödetmeyi çok iyi bilir! BAE’nin canı öyle bir yanmalı ki bir daha Türkiye’ye sataşmayı aklından bile geçirmesin...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar