Ordu
DOLAR17.1832
EURO17.6548
ALTIN977.49
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

reader

BAHADIR BAŞ

Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası seçimleri yapıldı 6 yıldır bu görevi yürüten Bahadır Baş, başkanlık koltuğunu Mehmet Ender Sönmez'e devretti.

Teknoloji geliştikçe işleri hafiflemesi gereken muhasebecilerin  başta TÜİK olmak üzere adeta iş yükü daha fazla arttı. 1990 yılında faaliyete başlayan Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası başkanlığını 8 yıl Orhan Ümit Felek, 18 yıl Ertuğrul Yüksel, 6 yıl Bahadır Baş yaptı. Ertuğrul Yüksel ve Bahadır Baş devraldıkları bayrağı daha yukarı çıkarmayı başardı. Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası başkanlık görevini yürüten Bahadır Baş, görev süresi boyunca örnek bir başkanlık yaptı. Diğer oda başkanları gibi üyelerini sadece seçim zamanlarında hatırlamak yerine doğum günleri ve diğer özel günlerde ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu. Odada düzenlediği eğitim seminerleriyle üyelerini her zaman güncel mesleki konular hakkında bilgilendirdi. İl dışındaki program ve seminerlere katılarak Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nı başarıyla temsil etti. Üyelerini ötekileştirmeden, tarafsız, demokrat bir yönetim anlayışıyla  bütün üyelerinin kalbine dokunmayı başardı. Genç meslektaşlarına verdiği değerle meslek aşkını, sevgi ve saygı ekti. Bahadır Baş yönetiminin  başarısı da meslek mensubu üyeleri tarafından da takdir ve destek gördü. Her eğitim seminerlerine yoğun ilgi gösterdi ve yapılan seçimde rakip çıkmadı, seçime tek listeyle gidildi.

Bahadır Baş, 2 yıl disiplin kurulu, 4 yıl sayman, 6 yıl sekreter, 3 dönem üst birlik üyeliği ve 6 yıl başkanlık olmak üzere 18 yıl oda yönetiminde bulundu. Görev süresi içerisinde odaya ait derginin 45 sayısının hazırlanmasını sağladı. Bahadır Baş ve yönetimi 6 yıllık görev süresi boyunca başarılı işlere imza atmayı başardı. Bahadır Baş başkan çıtayı çok yükseltti. Yeni seçilen başkan Mehmet Ender Sönmez daha önceki yönetimde sekreter olarak görev yaptı. İşi hem kolay hem de zor olacak. Ordu İli için üreten, çabalayan  Bahadır Baş başkan Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nı en aktif meslek odalarından biri haline getirdi. Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'ndan, üyelerini acılı ve mutlu  günlerinde yalnız bırakmayan, kalplerine dokunmayı başaran bir Bahadır Baş geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bahadır Baş başkana bundan sonraki iş hayatında, mevcut başkan Mehmet Ender Sönmez’e yeni görevinde başarılar dilerim.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar