Ordu
DOLAR18.6418
EURO19.5326
ALTIN1063.4
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

Bak şu hadsize…

“Dağdan gelip bağcıyı kovmak” atasözü kendini bilmez Afganlı gazetecinin söylediği çirkin sözlere tıpa tıp uyuyor.

Malum, ABD’nin çekilmesiyle işbirlikçi Afganlılar Türkiye’ye elini kolunu sallayarak geliyor. Ülkeye İran üzerinden giriş yapan sığınmacıların sağlıklı gençlerden oluşması dikkati çekiyor. Bu da gelenlerin Taliban korkusundan kaçan ABD’nin işbirlikçileri olduğunu kanıtlıyor.

5 milyon Suriyelilerin yanı sıra Afganlıların da Türkiye’ye rahatça gelmeleri toplumda doğal olarak hoşnutsuzluk yaratıyor. Ülkede yüz binlerce genç işsizlikten kıvranırken,  sığınmacıların ucuz işgücü olarak üretimde yer alması mevcut rahatsızlığı daha da artırıyor.

Kentte oturan yabancılara suyu pahalı satacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, adeta topa tutuldu. Aslında Özcan’ın yaptığı şık olmasa da toplumun hoşnutsuzluğunu göstermesi adına anlamlıydı.  Ayyıldız Hareketi’ni başlatan bağımsız milletvekili Ümit Özdağ da hem Suriyelilerin hem de Afganlıların ileri dönemlerde çok büyük sorunlar oluşturacağını sürekli dile getiriyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, olası iktidarlarında Beşir Esad ile uzlaşma sağlayarak Suriyelilerin dönüşünü sağlayacaklarını bildiriyor.

Tüm bu açıklama ve gelişmeler mültecilerin artık ülkelerine dönme gerçeğini açıkça ortaya koyuyor. Nedense siyasi irade “konuklarımız” düşüncesiyle şimdilik radikal çözümden yana değil. Yani, ülke gündeminin ilk sırasında orman yangınları ile birlikte Suriyeli ve Afganlıların durumu yer alıyor.

Hal böyle iken, arsız Afganlı bir gazeteci, paylaştığı video ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı hedef alarak, “şerefsiz” kelimesini kullandı. Bu yüzsüz, sözüm ona gazeteci Türk kadınına hakaretler yağdırdı. Saygısız adam, “Gece gündüze kadar göğüslerini gösteren para kazanan sizin gençleriniz değil mi? Google’a yaz, ne çıkıyor? Çıplak karılar çıkıyor” ifadeleriyle Tük kadınlara ağır sözler yöneltti. Bu denli sapık, kendinden geçmiş aymaz Afganlı, “konuk” bulunduğu ülkenin kadınlarına ağza alınmayacak sözler sarf etti.

Haddini aşan bu densiz, gelen tepkiler üzerine videoyu sildi, Tanju Özcan ve Türk kadınlarından özür diledi. Cumhuriyet Savcılığı ahlaksız adam hakkında soruşturma başlattı.

Bu çirkin olay, Ümit Özdağ’ın sürekli vurguladığı gibi sığınmacıların Türkiye’nin başına çok sorun olacağını açıkça ortaya koyuyor. Büyük kentlerde kendi mahallelerini oluşturan Suriyelilerin her gün asayiş olayına karışmalarına tanık oluyoruz. Akın akın gelen Afganlılar da  giriş yaptığı Van’da çiftçilerin tarlasını ezip geçiyor. İleri günlerde neler olur bilinmez.

Bu iş daha fazla uzamadan, büyüyen tehlikeye neşter atılmalı. “Konuklarımız” denilerek çok fazla şımartılmamalı. Onların misafirliği çoktan bitti.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar