Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

BAŞKANIM ANONSLAR ANLAŞILMIYOR

Sayın Perşembe Belediye Başkanım Mustafa Tandoğan kardeşim sizinle bir araya geldiğimizde ilçenin bazı sorunları arasında bu anons konusunu da anlatmıştım hatta not bile almıştınız. Gerçi aynı uyarıyı bir önceki dönemin belediye başkanına da anlatmıştım ama o sadece o an için bir ses mühendisi getirip bir fizibilite çalışması yaptırıp ücreti pahalı geldiğinden vaz geçmişti. Şimdi bu şirin Perşembe’mizin ilan ve anons durumları çok kötü ve aynen devam ediyor.

Kovid-19 nedeniyle evde kal çağrısına uyduğum şu iki ay içinde bunu daha iyi anladım. Halkın şikayetini biliyordum bu yüzden geçmiş dönemde bazı Perşembelilere mikrofon uzatıp haber de yapmıştım ama bu kadar değildi. Şu an ben dahil hiç kimse anonsu duymuyor o yüzden de ilanlar anlaşılmıyor. Okuyanın ne dediğini duymadığından konuyu anlayamıyoruz.

Şimdi sizin önderliğinizde teknik elemanlarınız marifetiyle  büyük şehirden destek alarak bir ses mühendisi  tarafından direkler arası gezilerek mesafe kontrolleri yapılmak suretiyle maliyet etüdü yapılması, ardından da yeniden bir ses düzeni tesis edilmesi  ayrıca bir başka konu ise ilanları okuyan arkadaş (beni affetsin) diksiyonu çok bozuk, cümle aralarında çok duraklıyor ve  nerede nasıl duracağını hesaplayamıyor o sırada biz dinleyenlerde mevzudan uzaklaşıyoruz.

 Anons okuyacak kardeşlerimize büyük şehir marifetiyle ya da okullarımızdan faydalanarak  bir diksiyon dersi, satır aralarında alınacak nefes ve duraklamaları öğrenme adına bir eğitimin verilmesi gerektiği aşikardır.

Öte yandan bildiğiniz üzere İlçemizde öncelikli konular içinde tuvalet, pazar yeri ve yol projeleri var(Daha çok varda) ilçe sakinlerimiz sizden bunları bir an önce hayata geçirmenizi bekliyor.

Bu arada önümüz yaz. Hamidiye Mahallesi Oya Kent sitesinin ara yolları asfalt bekliyor haberiniz ola. Konuya vakıf olduğunuzu biliyorum ama ben yine de hatırlatmak istedim. Malum Kovit-19 tehdidindeyiz ancak zaman zaman acil işleri sıraya koyuyorsunuz ve uyguluyorsunuz.

Şu an yazdıklarımın birkaç tanesi lütfen yanlış anlaşılmasın, bu bir tenkit değil sadece hatırlatmadır. Bu da zaten görevimiz. Bu ucu açık izolasyon sürecinden sonra bir daha bir arada olmak dileğiyle Sağlıkla Kalın. Yazım Sözüm Arif Olana Arif Olan Anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar