Ordu
DOLAR18.6454
EURO19.5048
ALTIN1061.3
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

Batı ve ABD’nin iki yüzlü politikası…  

Kuzey Irak’ın Gara bölgesinden gelen acı haber Türkiye’nin yüreğini bir kez daha dağladı.

Eli kanlı terör örgütü PKK, yıllardır alıkoyduğu, aralarında güvenlik görevlilerinin de bulunduğu savunmasız masum 13 yurttaşı bir mağarada şehit ederek kalleş yüzünü yeniden gösterdi. Yakınlarını umutla bekleyen aileler acı haber karşısında yıkıldı.

Gerek sınır dışı gerek yurt içinde kurduğu hain pusularla vatandaşın canına kast eden hain örgüt,  kaçırarak yıllardır ellerinde bulundurduğu yurttaşları şehit ederek Mehmetçik’in başarılı operasyonuna karşı sözüm ona misille yaptı. İşte bu denli, ahlaksız, bu denli gözü dönmüş katil sürülerinin.

Şehit edilen vatandaşlardan kimi 4, kimi 5, kimi 6 yıldır PKK’nın elinde bulunuyordu. Görev yerlerine giderken yol kesilerek bindikleri araçlardan indirilen savunmasız insanlar, kim bilir yıllar boyunca bu zalimlerin elinde ne ile karşılaştı. Alı konuldukları mağarada bırakın yaşamak, yürümek bile olanaksızdı. Uluslararası alanlarda insan haklarından bahseden eli kanlı örgütün temsilcileri bakalım bu acımasız cinayet karşısında ne diyecek, kendilerini  sözüm ona nasıl savunacak? Söyleyecek bir sözü olabilir mi onların ve yandaşlarının savunmasız insanları öldürmeleri karşısında?

İlginç olan Batılı ülkelerinin katliama gür sesle karşı çıkmamaları, haykırarak PKK’yı lanetlememeleri.

AB hala sessiz, ABD kulaklarını tıkamış durumda bu canilik karşısında. Öyle ya, insan hakları konusunda Türkiye’ye akıl vermeye çalışan, kendi içindeki olayları, yurttaşlarına karşı uyguladıkları baskıyı görmezden gelen Batılı ülkeler inanın PKK’nın zalimliği karşısında “Görmedim, duymadım, konuşmadım” diyerek üç maymunları oynayacak. Belki görüntüyü kurtarmak için sıradan bir kınama açıklamasıyla geçiştirecekler. Kendi ülkelerinde terör örgütleri masum yurttaşların canına kast etse dünyayı ayağa kaldırırlar.

Aslında ABD’nin yıllardır Suriye’de ve Kuzey Irak’ta kan içici PKK’yı desteklediği, el altından silah yardımı yaptığı sır değil. Barack Obama yönetimi de Donald Trump yönetimi de ahlaksız tutumlarıyla terör örgütünün hep arkasını sıvazladı. Diğer yanda müttefik ilan ettiği Türkiye’ye karşı PKK’nın karşısında olduğunu arsızca bildirdiler. Ne var ki, komutanlarının PKK’nın ele başları ile görüşmesi, onlarla işbirliği yapması, yardım silahlarını götüren araçların fotoğraflanması ABD’nin iki yüzlülüğünün kanıtı olarak ortaya çıktı.

Emin olun ABD’nin yeni Başkanı Biden da ahlaksız iki yüzlü politikasını sürdürecek, el altından terör örgütüne desteğe devam edecektir. Salt AB değil, aşırı Türkiye karşıtı olan Fransa Cumhurbaşkanı  Macron, PKK’nın Suriye’deki uzantısı olan YPG yöneticilerini Elysee Sarayı’nda kabul etti. AB içinde Türkiye’ye yakın duran Almanya bile PKK militanlarını ülkelerinde barındırıyor. Ege, Akdeniz ve Kıbrıs’ta sorunlar yaşadığımız Yunanistan’ı saymaya hiç gerek yok. O zaten tescilli Türkiye düşmanı.

Demem o ki, ABD ve Batılı ülkeler tarafından desteklenen PKK ve hain eylemlerine karşı içte elbirliği yapmanın tam zamanı. Hangi siyasi anlayıştan olursa olsun, gün aradaki çatışma ve gerginlikleri rafa kaldırarak kenetlenme günüdür. Kendimizi savunmamızdan başka çare yok.

Neyse ki,  Mehmetçik “Pençe –Kartal 2 Harekatı” ile 1984 yılından bu yana asker, polis, korucu, kadın, erkek, çocuk ve bebekleri acımasızca öldüren hain örgüte ağır darbe vurdu. Yaptıkları yanına kalmadı.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar