Ordu
DOLAR16.3839
EURO17.502
ALTIN975.22
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

BATI'NIN ENGEREK YILANI; FRANSA

Avrupa birliği ülkeleri içinde Türkiye’ye açık düşmanlık eden kim? Açıktan, PKK/YPG terör örgütünü destekleyen ülke hangisi? Doğu Akdeniz’de, ''mayın eşeği'' Yunanistan'ı Türkiye'nin üzerine salıp gerginlik yaratan? Uzun müddet Libya'da "köpeksiz köyde değneksiz gezen"... Hepsinde de aynı kahpe isim karşımıza çıkıyor, Fransa... Türkiye'ye karşı her alanda topyekün bir saldırı tasarlayan bu soykırımcı ülkenin başkanlık koltuğunda ise para firavunu Rothschild ailesinin bir kuklası var! Bu şahıs Rothschild'lerin bankalarının CEO'su iken seçimden bir ay önce bir partinin başına getirildi, Fransa Cumhurbaşkanı oldu.

            Türkiye, karada ve denizde bu emperyalist engerek yılanının kuyruğuna basmıştır! Bu 'yılanın başı' ısrarla ve pervasızca Türkiye'ye ve İslam'a niçin saldırıyor hiç düşündünüz mü? Fransa'nın, Türkiye karşıtı tehlikeli ve hasmane tutumunu şekillendiren ana unsurlardan biri asırlarca sömürdüğü Afrika'da, son dönemde nüfuz alanını genişleten Türkiye'yi bir tehdit olarak algılaması. Bir diğer sebebi ise iç politikada yaşadığı sıkıntıların artmış olmasının verdiği panik. Öte yandan halkına cambaza bak oyunu oynuyor! Korona virüs salgının ekonomiyi enkaza çevirdiği ülkede koltuğunu sarsıntıdan koruyamadığından dikkatleri dışarıda dağıtıyor.

            Buraya kadar sıraladığımız bazı düşmanca tutum asıl şimdi anlatacaklarımız yanında porselen tabakta leblebi kalır! Gelelim asıl konumuza. Rothschildler neyin peşinde? Bu sorunun cevabı tarihsel bir derinlikle incelenmeden anlaşılamaz. ''Fransız maşası'' eliyle Fransa'yı ve başka ülkeleri savaşa sürüklemek hedeflenmektedir. Avrupa'daki her savaşın arkasında bu vampir aile var. 1800 yıllarından beri Rothschildler her savaşta ülkeleri borçlandırıp o paranın faiziyle servetlerini katlıyor. Osmanlıyı Masonlar yoluyla (1830) ele geçiren İngiltere, 1856 Kırım savaşı, 1877 (93 harbi) Osmanlı Rus savaşı hep bu ailenin çıkarttığı kirli savaşlardan yalnızca birkaçı. Şimdi de Türkiye ile Yunanistan'ı kafa kafaya tokuşturmayı planlıyor. Libya, Suriye ve Akdeniz suları ihtilafı aslında bahane. Dünyayı kan gölüne çevirip, ülkelerin ekonomilerini çökertmek istiyor. Yoksa, Fransa yenilmiş, milyonlarca insan kanı dökülmüş bunların hiç umurunda değil.

            Türkiye'nin, sınır güvenliği için Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü terör temizliğinde ülkemize 'işgalci' iftirası atan küstah Fransa'nın eylem ve söylemleri coğrafyamızda ufak bir kıvılcımı aniden yangına döndürme riski barındırıyor. Türkiye nefreti kusan ülkelere bakarak moralinizi bozmayın. Endişeye gerek yok. Sahadaki figüranları Türkiye'ye karşı kışkırtan hadsiz Fransa'nın tarihsel kompleksleriyle bölgemizde suni krizler çıkarma çabası başarısızlığa uğramaya mahkumdur. Aklını başına almazsa, geç de olsa Türkiye'nin 'elinin ağırlığını' anlayacak...

           

             

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar