Ordu
DOLAR12.7039
EURO14.3597
ALTIN733.24
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

BATI'NIN FİNANSAL SALDIRISI

Küresel şeytani akıl, ekonomik silahla Doğu merkezli kutuplaşmayı dizayn etme çabasına girdi. Dış politikada diz çökmeyen Türkiye’ye, ulus ötesi şirketlerin güdümündeki IMF, Dünya Bankası, Moody's, Standard & Poor's ve Fitch Ratings gibi taşeron tetikçi unsurlar vasıtasıyla saldırıya geçtiler. Saldırının boyutu 4 Nisan’da Türkiye’de yapılan liderler zirvesinden sonra daha da arttı. Kritik zirve sonrası panikleyen Batı düğmeye bastı ve üç ülkenin para birimlerinde ilginç bir tesadüf olarak benzer kayıplar meydana geldi. Türkiye, Rusya, İran ekonomisi sömürgeci Batı'nın ağır saldırısı altında. Türkiye'ye bakalım. Halkbankasına yönelik ceza sopası havada asılı kaldı. 'Astana sürecinden ayrıl' baskısı ''karavana'' çıktı. Türkiye’yi Rusya ve İran’dan koparmak için her türlü kahpe yol deneniyor. Rusya ile devam edelim. Başta Suriye olmak üzere dış kaynaklı siyasi sorunlarla boğuşuyor. Rus halkının ayaklanması için içeride planlar tezgâhlanıyor. ABD’nin Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlarının diğer hedefi, Rusya ile ticarete bağlı olan Avrupa ülkeleri üzerindeki baskıyı güçlendirmektir. İran'a geçelim. Ezeli düşmanları ABD ve İsrail, İran’da da halk tepkisine oynuyor. Ekonomik krizle halkı isyana geçirmenin kirli hesabını yapılıyor.

Varlığını acı, kan, gözyaşı üzerinden sürdüren kapitalist sistem dünyaya eziyet etmeye devam ediyor. Özellikle İngiltere kaynaklı fonları manipülasyon yaparak döviz kurlarında çok ciddi harekete neden olmaktadır. Hedef açık. Türkiye’yi köşeye sıkıştırarak, Ortadoğu coğrafyasında kendilerine yönelik gelişmeleri gerçekleştirmek ve Doğu Akdeniz’deki gaz ve enerji yataklarına çökmek! Siyasi sahada başarı sağlayamayınca, piyasaların dengesini bozup sonuç almaya kalkışıyorlar. Türkiye’nin terörle mücadelesini istikrarsızlık bahanesi olarak kullanan küresel faiz baronları kuru ve faizi aynı tempoda yükselterek Türkiye’ye bedel ödetmeye çalışıyor.

Vahşi diplomasisi başarısız olduğu yerlerde finans 'silahını'  cepheye süren ABD, Doların egemen gücünü korumak, özerklik ve etkinliğini artırmak için hakimiyet mücadelesi dozunu daha da artıracak. Şüphesiz son birkaç aydır kontrolsüz bir finansal fırtına var. Şiddeti ve yönü değişse de vurduğu yerlerde tahribatı ağır olduğu bir gerçek. Heyecanlı bir aksiyon filmi içinde gibiyiz. Süratli bir kovalamaca sürüyor. Ankara yönetimi, enerji bağımlısı Türkiye'yi, giderek sertleşen dış oyunlara karşı koruma kalkanları geliştirmelidir. Artık savaşsız bir dünya dilemek pek işe yaramıyor. Öyleyse en doğru tedbir sağlam bir pozisyon almaktır.

Artık hep Batının, özellikle de masumların hayatlarını ve geleceklerini çalan Washington’un ve vampir İsrail'in menfaatlerine uşaklık eden Türkiye yok. Türkiye özüne dönüyor. Saldırı ve ihanetlere rağmen Türkiye ekonomisi dimdik yürümeye devam edecek.

Hep ileri!

Hep ileri!

Hep ileri!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar