Ordu
DOLAR15.9083
EURO16.885
ALTIN945.84
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

BEDDUALI MISIN HAMİDİYE?

Ben Perşembe Hamidiye Mahallesine geleli 13 yıl oldu. Sık sık elektrik kesilmesi haricinde bir derdi görünmüyordu. Geçmiş yıllarda yaşadığımız sel felaketinden sonra Büyükşehrin ilk belediye başkanı ile birlikte muhtarımızın bir projesi olan Hamidiye Mahallesi Molla Deresi Islah çalışmaları başladı. Hay başlamaz olaydı.

Burası grup yolu üzerinde. Burada 5 bin 500 kişi gelip geçiyor. Yanlış insanlarla yanlış proje uygulamaları ile bağıra çığıra hatta ağlaya ağlaya bugüne kadar geldik.

Çalışmalarda üçüncü yıl.

Mahalle olarak liyakatsiz yöneticilerin yüzünden çalışma üstüne çalışmalar eklenerek bizi hayattan soğuttular.

31 Mart’ta belediye başkanları değişti. Umarım Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hilmi Güler ile Perşembe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tandoğan bu sesi duyarlar.

Topu topu 1500 metre yol asfaltlanacak bazı bölgelere de yarım kalan istinat duvarı yapılacak. Yağmur suları yolun ortasından akıyor. Güneş açıyor toz toprak mahalleli kapı pencere açamıyor. Bu insanların çilesi nedir?

Ne hikmetse 500 seçmeni olan Hamidiye Mahallesi’nin oyları yarı yarıya size gitti. Sayın başkanlarım artık bırakın kucaklaşmayı, öpüşmeyi de işimize bakalım. Biliyoruz herkes kendi ekibiyle çalışmak ister. Onu anlıyoruz ama işimiz acele, önümüz yaz.

Biraz silkelenin bakalım, memleket sizden hizmet bekliyor. Şu yarım bırakılan yolu şanınıza şöhretinize yakışır bir şekilde tamamlayın.

Ben ve mahalleli her sabah akşam o yoldan gelip geçerken firavunluk düşünmeden  sizi minnet ve şükranla analım, anladınız siz onu. Tamam yol bitti deyin de hep birlikte bir oh çekelim, dünya varmış diyelim. Beddualı mısın Hamidiye demeyelim. 

Bir başka sorun da Hamidiye yolu kapanınca alternatif olarak açılan Kacalı Toki’den Demirci oğlu mevkiinden sağlık ocağına inen yol. Sıkışınca orayı kullandınız. Daha sonra yağmurda çamurda o yola hiç gidip baktınız mı? Tavsiye ediyorum bir bakın isterseniz. Ne olur ne olmaz. Belki yine o yola muhtaç olabilirsiniz.

Bu sese bir kulak verin, bir şey kaybetmezsiniz. Sözüm arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar