Ordu
DOLAR13.6551
EURO15.5186
ALTIN783.56
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

Bekliyoruz

Millet İttifakı’nın Ordu büyükşehir belediye başkanı adayının kim olacağı şu saate kadar açıklanmadı. Sizler fal açtınız mı bilmiyorum, kafalar biraz karışık. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun konum itibariyle bulunduğu kattan aşağıya inmeyi pek düşünmez gibi geliyor bana… AKP’den “çarpışarak” ayrılan İdris Naim Şahin’in şu anda İYİ Parti ile görüşmeleri sürüyor. Ha kapı aralandı, ha aralanacak… Hilmi Güler’in geçmişinde enerji bakanlığı gibi bir makam varsa, İdris Naim Şahin’in de İçişleri Bakanlığı eş değerde bir bakanlık sayılır. Biri ekonomi, biri asayişin “berkemal olmasını sağladı.

Önümüzdeki dönemde en çok ekonomimizin mi düzelmesini isteyeceğiz yoksa asayişin mi? Başkanlık yarışı iki bakan arasında olursa fifti fifti…

CHP Genel Merkezi, Ankara adayı “partisiz” Mansur Yavaş için oylama yaptı. 60 üyeden 45 evet çıktı. Seyit Torun bir defa partisiz değil, partili. Partili bir milletvekilini, İYİ Parti’nin adayı İdris Naim Şahin’in karşısında yarıştırmaz.

Son söz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bırakılır. İki genel başkan kafa kafaya verir; “Nerden inceyse oradan kopsun” diyerek BBB’nın adını açıklar.

Biz, siz, daha sayılmayacak kadar çok seçmen ve parti üyeleri bu kararı nasıl karşılar bilemem. Sokakta, dolmuşta, işyerlerinde küçük bir nabız yoklaması yapın hiç de hoş olmayan yanıtlar alırsınız.  

Gerçekten hoş olmayan yanıtlar aldım, burada sıralamayacağım.  Siz siz olun, ‘kötü söz sahibinindir’ deyin ve işinize bakın…

***

Erenler genel bir söylem vardır:

Milletvekili seçilir gider, 4-5 yılda yüzünü ya bir ya da iki defa görürsün… Belediye başkanı öyle mi? Her gün iç içesin… Sokağından,  kaldırımından, akmayan suyundan, havasından, patlayan kanalizasyonundan, alınmayan çöpünden, bakımsız park ve bahçesinden, kaldırımların yarısını dükkânına tezgâh yapan esnafından… Ve nihayet kentin tüm börtü böceğinden, birebir sorumlu tutacağın kişidir, başkanlar…

***

Sayın okur:

CHP Perşembe İlçesi Belediye Başkanı Ata Alkan “Manifestosunu Açıkladı” başlığı altında 13 madde sıralamış… Sıralanan maddeler arasında “Sakin Şehir”, ya da “Yavaş Şehir” anlamına gelen “Cittaslow” yok.  İzmir Seferihisar neyse, Ordu Perşembe de o… Perşembe’de 70’e yakın proje uygulanmak için Tunç Soyer gibi bir belediye başkanı bekliyor.  Perşembe ilçesinde belediye başkanlığı için yarışacaksınız -hangi partinin aday olduğunuz önemli değil-  bu 70 projenin kaçını hayata geçireceksiniz?

Bunun da  bilinmesini isterim.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar