Ordu
DOLAR12.6933
EURO14.3615
ALTIN733.07
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

BENİ RAHATSIZ EDENLER

Bugünün başlığı böyle mecburen oldu. Bir yerel gazeteci olarak takılıyorum ve de takıyorum. Ne ye mi? İş de bunlara…

Ordu’da kendisini sendikacı zanneden okullara müdür atayan zavallının biri yaptığı yorumlarla, yazdığı yazılarla Andımız hakkında ileri geri konuşup, ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bre zavallı adam; Türklüğün neresi sana ve senin gibi düşünenlere batıyor. Ben de bunu anlayamadım. Hem nüfus cüzdanında Türkiye Cumhuriyeti yazacak hem de “Türküm Doğruyum”  diye başlayan ve “Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun”  diye biten Andımızdan rahatsız olacaksın. Ya oturduğun yerde otur ya da beğenmiyorsan layık olduğun yere git. Önünü, yolunu kesen yok. Eski Türkiye, yeni Türkiye deyip de ortalığı karıştırıp kardeşi kardeşe düşman etme. Sana ve senin gibi düşünenlere söylenecek çok şeyim var da hadi neyse terbiyemi bozmayayım ama şunu söyleyebilirim. İYİCE ŞIMARDINIZ, ÇÜNKÜ ŞIMARTILDINIZ.

                                                                                    ****

İlçemizde yani Sakin Şehir Perşembe’mizde reklamları ve anonsları yapılarak Asil Gençlik Spor, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerinin ortaklaşa düzenlediği bir Kurumlararası Voleybol Turnuvası düzenlendi. Ben de öncesi ve başlangıcı itibariyle iki defa haberini yaptım. Buraya kadar sorun yok, ancak turnuvanın ilk gününde yani açılışında bu kurumlardan bir kişi açılışa katıldı mı? Oraya ilk gün maçlarını yapmaya gelen İlçe Jandarma, İlçe Emniyet, Sosyal Bilimler Lisesi ve Kırlı Ortaokulu voleybolcularına tertip komitesinden başka “Hoş geldiniz başarılar dileriz” diyen oldu mu? Gazeteci olarak baktığımda bütün bunlar canımı sıkıyor. Yazdığımda da ne gariptir yine canımı sıkıyor. Kardeşim işinize niye sahip çıkmıyorsunuz ben dile getirince “Tu Kaka” oluyorum. Kendini tenkit ettiğim müdürümün biri de bana aynen şunu söyledi; “Arif bey bizde seni araştırırsak senin de kim bilir ne eksiklerin vardır “ diye konuştu işte yazarsan çekersen yayınlasan da yayınlamasan da benim durumum bu.

                                                                                      ****

Cumhuriyet haftasındayız. Pazartesi inşallah Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız kutlamalar için hepinizi meydana bekliyorum önceki köşe yazılarımda… İlçe Kaymakamlığını, Belediye Başkanlığını, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya gelerek ilçedeki tüm esnafa ve tüm evlere bayrak dağıtmaya davet etmiştim hani neredesiniz tık yok. Ey aday adayları siyasetçiler Elinizi çabuk tutun hep birlikte ilçemizi “Bayrak Denizine çevirelim”

Yazdıklarım arif olanlara, çünkü arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar