Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Beyzbol sopası  

Aslında hayli keyifli bir gündü cumartesi. Ta ki televizyonu açıp haberleri izleyene dek... Olay yeri İstanbul, görüntü aynen şöyle:

Beyaz önlüklü genç bir adam, kalabalık bir koridorda emin adımlara ilerliyor. Aradığı kişiyi görmüş olacak ki, sağ kolunu hafifçe bükerek sanki dostça beline sarılacakmış gibi bir hareket yapıyor. Ancak hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaşıyor. Adam ani bir kafa darbesiyle beyaz önlüklü adamı yere seriyor!...

Yine bir doktor, yine bir saldırı... Spiker genç doktorun burnunun kırıldığını ve kafa travması geçirdiğini söylüyor...

Bu olaydan birkaç gün öncesi, yine bir televizyon haberi... Yer İzmir, görüntüler şöyle: Yol kenarında pusu kurmuş silahlı bir grup, bir anda silahlarını çekerek, yoldan geçen bir araca doğru peş peşe ateş ediyorlar. Pusu kurulan otomobil hızla uzaklaşırken, tesadüfen yoldan geçen iki kişi hayatını kaybediyor.

Biri 32 yaşındaki Sadullah Serkan Kara, diğeri 40 yaşındaki Lokman Çakır!...

Bu olaylardan iki hafta öncesi, yine bir televizyon haberi. Beyzbol Türkiye'de popüler bir spor olmamasına rağmen, beyzbol sopası satışları hızla artıyormuş!

İşin ilginç yanı, beyzbol topu ve eldiveni satılmazken, sadece sopası satılıyormuş! Üstelik sopalar sadece spor mağazalarında değil, marketlerde de  baş köşede yer alıyormuş!..

Hatta Prof. Dr. Ulvi Saran’a göre, beyzbol sopası satışlarında dünyada 4’üncüsüymüşüz! Yani neredeyse her 4-5 arabada bir beyzbol sopası! Levye tarih olmuş, yerini sopa almış!..

Tarih, 12 Mart 2012... Yine bir televizyon kanalı. Muhabir otomobilleri durdurup beyzbol sopası olup olmadığını soruyor. Diyalog şöyle akıyor:

-Arabanızda beyzbol sopası var mı?

-Tabii ki var. Yola değneksiz çıkılır mı hiç?

-Hiç kullandınız mı?

-Bir kere.

-Sonuç ne oldu?

-Hâlâ hastanede yatıyor...

Batı ülkelerinde iki araç birbirlerine çarpıp kaza yaptıklarında, sürücüler aceleyle sağlık durumlarını sormak için birbirlerine koşarlar. Bizde de benzer bir durum yaşanır. Araçtan iner ve hızla koşarız. Ama bir farkla. Biz diğer sürücünün yanında değil, bagajda alırız soluğu. Bagaj açar, beyzbol sopası sımsıkı kavrar ve... Gerisini her akşam televizyondan izliyoruz zaten...

Yaşasın şiddet!... Gebersin insanlık!...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar