Ordu
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

BİR FATİHA YETER

 

Sevgili okurlar bugün Sakin Şehrimizin üniversite okuyan öğrencileri için elini taşın altına koyan, kazancını ihtiyacı olanlarla paylaşan güzel yürekli hayır hasenat sahibi insanlarından bahsetmek istedim.

Önce yaradanın sonra ben naçizane kulunun yüreğinde o insanlar öyle yüce bir makamdalar ki onu yaratan da ben de biliyorum. On bin nüfuslu bir ilçeden kanat açıp gurbet ellere okumak için giden kardelenler ve kınalı kuzular, okudukları süreç içinde geçim sıkıntısından uzak, rahat olsunlar kafalarında sadece dersleri ve başarıyı nasıl yakalarım düşüncesi olsun diye onlara sekiz ay boyunca ayda bir sefer ekonomik yardımda bulunanlara buradan saygılarımı sunuyorum.

Onlar bu okuyan çocuklarımızın öğrenim hayatlarına ve onların ailelerine bir güneş gibi doğuyorlar. Bu da bir anlamda o koca yürekli insanlar için inşallah cennetin kapılarının açılmasına vesile olur. Öğrencilere verilen burs yardımın reklamı olmaz. Verenin ismi ve şirketi çok önemli ama işin sırrı sağ elin verdiğini sol elin bilmemesi meselesidir. Biz sizleri biliyoruz, tanıyoruz. O öğrenciler de sizleri unutmayacak. Siz devam edin koca yürekli insanlar. Bu öğrencilerimiz okullarını bitirdiğinde meslek sahibi olduklarında eğer kadir kıymet bilirlerse, yaşıyorsanız sizleri bulup bu yüce davranışınızdan dolayı bir teşekkürü, şayet yaşamınızı yitirmişseniz kabriniz başında bir Fatiha’yı çoktan hak etmişsinizdir.

Sizin yaptığınız örnek davranışın madalyası da bu olacaktır. Gönül isterdi ki örnek olsun diye özendirmek amaçlı bildiğim şirketleri, işyerlerini sahipleri ile birlikte tek tek yazayım ama dedim ya bu işin reklam tarafı bana da ters size de ters, bunu biliyorum.

İstanbul’dan, Ankara’dan, Samsun’dan, Ordu’dan, Perşembe’den cumhuriyetimizin geleceğine ışık tutmak için bir öğrenci de sen okut diyen dernekler, STK’lar daha nerelerde ne insanlar var. Bu güzelliği bize öğrencilerimize onların ailelerine yaşatıyorlar. Koca yürekli insanlar kazancınız ve yardımlarınız bol olsun. Şu üç günlük dünyada başınızı yastığa koyduğunuzda en azından bu öğrencilerimize yaşattığınız hayatı düşünün. Öğrencimizin gözlerinin ışığını onların ve ailelerinin gülen yüzlerini ve onlardan aldığınız duaları düşünün. Bir çırpıda aklıma gelen Yıldız Teknikte, Antalya Tıp’ta, Marmara Üniversitesi’nde, Cerrahpaşa’da, Gülhane’de okuyan öğrencilerinizin duaları ile birlikte işleriniz rast gelsin, ömrünüz uzun olsun. Bilin ki bende sizlere duacıyım. Bence sizlerin bu yaptığı duyarlı davranışa saygı duyanlardanım bu yaptığınız asil davranış sizlerin ne kadar merhametli ne kadar yüce gönüllü olduğunuzun bir ispatıdır okuyan çocuklarımıza bu yaşattığınız sevinç birilerine örnek olur inşallah sizler gibi insanlar çoğaldıkça arkamızdan gelen gençlerimiz yani emanetçilerimiz de sizleri örnek alacaktırlar. İyi bir yerlere geldiklerinde kendi yaşadıklarını düşündüklerinde sizin yolunuzda yürüyeceklerinden adım gibi eminim onun için biliyorum sizler için bizler için o çocuklarımızın yüreğinden kopan dillerinden düşen bir Fatiha yeterli olacaktır sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum sağ olun var olun dileğim odur ki sizler çok yaşayın çok kazanın emi.

Sözlerim arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar