VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

Bir yılda 46 doktor istifa etti

 

Ünye Devlet Hastanesi’nde bir yıl içinde tüm branşlardan 46 doktor istifa ederek beş yıldızlı hastaneyi terk ettiler.

Yıllardır bu hastanenin bitmesini bekleyen Ünyeliler ne yazık ki bu defe da doktor yokluğundan yakınıyorlar. Siyasetin çok etkin olduğu Ünye'de ne yazık ki bölgenin en güzide hastanelerinden biri olmasına rağmen içinde doktor barındıramayan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıya kalınıyor. Alanında çok başarılı, Türkiye'de isim yapmış olan Ünye Devlet Hastanesi baş hekimi plastik cerrah Op. Dr. Güray Yılmaz güzel çalışmalara imza atmasına rağmen doktorların istifasına engel olamadığı anlaşılıyor.

Çevre hastanelere göre konumu ve yeri en iyi olan Ünye Devlet Hastanesinin içerisine girildiğinde beş yıldızlı bir hastane sizi karşılıyor, yerlerin temizliği, dizaynı güzel olmasına rağmen ne hikmetse doktorların bu hastaneyi tercih etmemesi insanı düşündürüyor.  Yanlış olan veya yanlış giden ne diye İnsan düşünmeden edemiyor.

Ünye Devlet Hastanesinde ne hikmetse işler bir türlü durulmuyor. Ya siyaset fazla işe bulaşıyor, yada birileri burada at koşturuyor. Bir an öne ya Başhekimin arkasında siyaset güçlü duracak tüm yetkiyi verecek, yada baş hekimi görevden alacak. Bizler doktor gelsin diye beklerken mevcut doktorların buradan küstürülerek gitmesi beni ve Ünyelileri derinden üzüyor.  

Son olarak Başhekimin yayınladığı dahili tamim ise, hastanedeki içler acısı durumu ortaya koydu. Başhekim yayınladığı tamimde, “acil servise yatan hastaların hangi branş tarafından yatırılacağı konusunda karar verilemediği için acil serviste hasta ölümlerinin yaşandığını itiraf etmesi ile ilgili acaba ne yapıldı çok merak ediyorum. Burada resmen Acil serviste doktorların acil serviste hastalarla ilgilenmediği ve bu yüzden hastaların yaşamını yitirdiği ifade ediliyor. Durum bu kadar vahim iken, bu ölümlere sebebiyet verilmesinin üzerine neden gidilmiyor. Bu ölümlerde sorumlular kim ise bir an önce Adalet önüne çıkarılmalı ve gereken ceza bir an önce verilmelidir

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar