Ordu
DOLAR13.3273
EURO15.1055
ALTIN765.03
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

BİRİZ, BERABERİZ TÜRKİYE'YİZ

Devletin bekası ve milletin refahını sağlamak için ulaşılması ve korunması gereken amaçlar bütünüdür milli menfaatler. Millet olma şuurunu tazeleyerek insan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet çizgisinden sapmadan birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz. Kısa vadeli iç siyaset hesaplarıyla birbirine düşmüş bir ulus, varlığına kasteden saldırılar karşısında tek vücut olamaz. Devleti korumanın, siyasi iktidar lehine çalışmak olmadığı gibi, iktidarı eleştirmek de devlete düşmanlık yapmak değildir. Türkiye’nin milli menfaatleri her türlü politik hesabın üzerindedir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, toplumun etnik ve kültürel yapısına yönelik terör olayları karşısında ortak duruş sergilemeliyiz.

          Çağdaş uluslararası ilişkilerin temel politik felsefesinde ''milli çıkar'' kavramı, vazgeçilemeyen küresel bir şifre olarak önemini muhafaza etmektedir. Ülkedeki işleyişe yön veren devlet aklı, dönemsel idarecilerin ideolojik tercihlerine göre değiştirilemez. Bu yüzden                devletlerin diplomatik ilişkilerini doğru okuması, karar alma süreçlerini etkileyen en önemli faktördür. Her fırsatta Türkiye'nin istikrarına ve gelişimine takoz koyan, terör destekçisi NATO,  ABD, İsrail ve "önce uyut, sonra unut" politik tutumunu sürdüren Hıristiyan kulübü AB'nin iki yüzlü kararlarına boyun eğecek değiliz. Bazı sendikaları, siyasetçileri, sivil toplum kuruluşlarını ve sözde aydınları Türkiye aleyhine örgütlemiş ve dünyaya kavanozun dibinden baktırmayı alışkanlık haline getirmiş olan Batı'yı, Türkiye elinin tersiyle itmelidir.                             

          Yeminli Türkiye düşmanlarından ABD'nin elinde tek bir şey kaldı; Etnik savaş.  Ve bugün Ortadoğu'da mezhep kartını kaybeden Washington, çok hızlı bir şekilde Türkler, Araplar, Farslar ve Kürtleri karşı karşıya getirecek kirli oyunu sahneye koydu.  İşte bu hazin durumda Türkiye için çıkış yolu, sınır ötesi askeri operasyondur. Büyük Hun imparatoru Atilla'nın dediği gibi; ''Eğer sınırlarınızda sorun varsa, bunu gidermenin yegane yolu, sınırlarınızı genişletmektir.''

          Batı’nın ötekileştirdiği Türkiye'nin, Suriye ve Irak sahalarındaki hedef ve milli menfaatlerini  şekillendireceği sınır ötesi temizlikte biz tarafsız değiliz, Türkiye'den tarafız. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun ortak endişeniz Vatan olsun! Bu vatan bizim. Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden terör hareketlerine karşı durduğunuz yer hep şanlı Türk bayrağının gölgesi olsun. 

*

Yüce Allah Türk Ordusunu korusun ve yüceltsin.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar