VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

BİZİMKİLER ORADA NE YAPIYOR

Yazıya nasıl ve nereden başlayacağımı bilemedim. Ordu Büyükşehir Belediyesinin meclisine seçip de gönderdiğimiz meclis üyelerimiz Ünye için harıl harıl çalışıyorlar. Ben buna inanıyorum fakat ortada beni de öyle bu inandığıma inandıracak pek olay yok.

Öncelikle olaya en son yerden başlayalım; şu çöp yeri meselesi. Bu olay pat diye buraya yapılacak denmedi. Önce Ordu Büyükşehir Belediye Meclisine geldi, daha sonra bir komisyon kuruldu, raporlar hazırlandı ve tekrar meclise gelerek onay verildi. Peki, bu onayı mecliste kim verdi? Bu mecliste Ünye’nin meclis üyeleri ne yaptı, itiraz ettiler mi?

Mesela şunu söylediler mi; Arkadaşlar zamanında dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Ünye’nin medarı iftarı bu bölgeye organize sanayi kuracaktı fakat olmadı. Niye burası tarım arazisi dendi; yıllarca caba sarf edildi ama aradan geçen 30 yıl sonunda pes edildi ve organize sanayi başka bölgeye gitti. (Gitti diye söyleniyor, orayla da inşallah fazla oyalanmayız)

Konuyu fazla dağıtmadan tekrar soruyorum; bizim meclis üyelerimiz burada bu iş olmaz dememişler mi veya hangi üyemiz oy vermemiş, imza atmamış merak ediyorum.

Demek istediğim şu; konu kabul edilmeden önce niye haberimiz yok. Büyükşehir Belediye Başkanı Ordu’nun çöpünü Ünye’ye taşıyacağız ve buradan para kazanacağız diyor ve Ünye kamuoyunun haberi oluyor. Sonra oranın halkı ve bazı sivil toplum kuruluşları eylem yapıyor. Bu güzelim yeşilliğe dokunmayın, denize bunun suyu akmasın diye yalvarıyoruz. Peki, duyan ve yardım eden var mı? Hayır yok. Peki neden? Çünkü büyükşehir para kazanacak, çünkü büyükşehir İlküvez’de bu işi yaparsa çöpler oraya giderse maliyet artacak. Büyükşehir bir öyü bir mahalleyi, güzelim yeşili para kazanmak uğruna harcıyor. Bizde seçilmişler olarak onu seyrediyoruz.

Şimdi herkes bana dualar ediyor, senin bildiğin gibi değil. Biz Ünye’ye şunu yaptık bunu yaptık onları gör diye. Vallaha ben göremiyorum, siz bir hatırlatın. Benim bildiğim herkes kendi gemisini yüzdürmek için çaba sarf ediyor, Ünye’nin gemisi hala ilerleyecek.

Ha sahiden bu yıl doğal gazımız yanacak mı? Çalışmalar ne alemde. Büyükşehirden bize elle tutulur ve geçen bunca zamanda yapılan ne var bir söyleyin. Hemen bana Niksar Caddesi demeyin, Saray Caddesi demeyin gücenirim. Oraların kaç aylar sonra yapıldığını hepimiz biliyor ve ne zahmetler çektiğimizi unutmadık. Somut büyükşehir belediyesinden biz şunu aldık ve faaliyete geçti diyebileceğimiz ne var?

Ben düşündüm aklıma bir şey gelmiyor, gelen varsa söylesin ben de göreyim ve bileyim.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar