VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9446
EURO18.3008
ALTIN1016.7
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

reader

BODUR DÖNEMİ BAŞLADI

Yeni Orduspor Kulübü’nde Pazar günü yapılan kongrede Şükrü Bodur oy birliği ile kulüp başkanı seçildi ve böylelikle Bodur dönemi resmen başladı.

Ordu Köy Hizmetlerispor sonrasında İl Özel İdarespor daha sonra Güzelorduspor ardından Yeni Orduspor olarak ismi değişen kulübün en son Pazar günü yapılan kongresinde ismi tekrar değiştirilerek 52 Orduspor Futbol Kulübü olmasına karar verildi. Başkan Şükrü Bodur’un ismi sezon başında da Yeni Orduspor kulüp başkanlığı için adı geçmiş ancak kendisi o işleri bırakalı 10 yıl oldu demişti. Hem sezon başı hem geçen ay eski başkan ve futbolcuların davetine karşılık Ordu’ya gelen Şükrü Bodur, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’den gerekli destek sözü alamadığı için başkan adayı olmaktan vazgeçti. Başta Orduspor eski başkanlarından Ergin Karlıbel olmak üzere birçok kişinin ısrarlarına daha fazla kayıtsız kalamayan Şükrü Bodur Yeni Orduspor kulüp başkanlığına talip olarak Pazar günü resmen başkan oldu. Kulübü maddi ve manevi zorluklara rağmen bu zamana kadar ayakta tutan eski başkan Hüseyin Yüce’ye de teşekkür etmek gerekir. Keşke Şükrü Bodur sezon başında başkan olsaydı da bir sezon daha boşa gitmiş olmasaydı. Orduspor tarihinde ilk defa 3.Lig’e düşme şanssızlığını Şükrü Bodur zamanında yaşamıştı ancak yine onun sayesinde bir üst lige çıkmayı başardı ve o unutulmaz 2004-2005 sezonunda 2.Lig B Kategorisi B Grubu’nda 17 maç üst üste galip gelen rekor kıran  Orduspor’u TFF 1.Lig’e çıkarttı. Orduspor’da en uzun süre başkanlık yapan kişi olarak eski Orduspor’un borçlarının kapatılmasının imkansız olduğu için Ordu ilinin futbolda en üst ligdeki temsilcisi 52 Orduspor Futbol Kulübü başkanlığını kabul eden  başkan Şükrü Bodur ve ekibine başarılar dilerim.

Orduspor’un süper ligden düşmesinden sonra futbolda şehir olarak en alt kümeye düşerek futboldan uzaklaşan taraftarlar gelecek başarılı sonuçlardan sonra tekrar eski günlerde olduğu gibi stadyumu doldurur. Umarım 2 yıldır çivi çakılmayan yeni stadyum inşaatı da gelecek başarılı sonuçlardan sonra hizmete girmesi için hızlandırılır. Devre arasında yapılacak birkaç takviye ile bu takım bu sezon ligde rahatlıkla kalabilir, belki futbol şansı da yanında olursa 9 puanlık farka rağmen play-off  kovalanabilir. Futbolcuların geçmiş borçları ödenerek maddi ve manevi olarak rahatladılar ikinci yarı daha motive olarak oynayacakları için daha başarılı sonuçlar elde edeceklerdir.

 

 

 

                                                  

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar