VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9217
EURO18.2552
ALTIN1023.3
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

BÖYLE OLMAZ BEYLER

Perşembespor’un Basın ve Halkla ilişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi  Deniz Coşmaz  Bey, önceden beni arayıp Perşembespor’un  1 Eylül’de takımın yeni sezonu açacağını söylemişti de saatini sonra arayıp söyleyecekti. Unuttu her halde 1 Eylül günü ben de eve gitmiştim. Sağ olsun beni saat 17:07’de aramış fındıktayız ya telefondan uzak olduğum için duyamadım. Ardından  spor şubesinden sorumlu Suat Otur kardeşim saat 18.28’de aradı. Fındık evinde uzun oturuyordum. Yemekte yememiştim saat 19:30’da, “Perşembespor’un sezon açılışı olduğu için gelir misin?” dedi. Ben de durumumu anlattım, onun üzerine gelirsen sevinirim deyince bir iki bir şeyler atıştırdım tam saat 19:30’ da sahadaydım.

***

Spor salonunun önünde Levent Hoca ve iki futbolcu arkadaşla karşılaştım. Karanlıklar içinde kucaklaştık, özlemişiz ayak üstü hasret giderdik. Ancak İlçe Spor Müdürlüğü’nün bahçesindeki beş adet sokak lambalarından hiç biri yanmıyordu. Ama itfaiye binasının ışığı (Belki o yüzden ilgilenmediler) biraz da olsa orayı aydınlatıyordu. Bahçe zifiri karanlıktı, önceden biliniyordu. Top sahasındaki  aydınlatma da  yetersiz. İlaveler olacaktı olmamış. Öte yandan; oturaklar iki sene önce bıraktığım gibi, çoğu kırık dökük. Sahanın kenarları boş su şişeleri ve kuş tüylerinden dolayı kirlenmiş...  Özetle; saha kenarı temizlenecek durumdaydı (Bence müdür  önce asıl görevini yapsa da iş ve işçi bulma görevini başkalarına bırak ne iyi olur) bu bakımsızlığa ve vurdum duymazlığa üzüldüm.

***

Asıl amacım bunları yazmaktan ziyade sezon açılışı akşamı futbolcuların yeni sezon için top başı yapacakları ve ilk idmana çıkacakları gün orada olmaktı. Ne çiçeği burnunda başkan ne başkan yardımcısı ne de yönetim kurulundan kimse yoktu.  Suat Otur ve Teknik Direktör Levent Yanık ve de futbolcular hariç.  Şimdi farz edin ki ben Perşembespor’un futbolcusuyum veya  takıma yeni transfer olan bir futbolcuyum. Hani bizim kulüp başkanım demez miyim, hani bizim  yönetim kurulu üyelerimiz demez miyim? Keşke orada olsaydılar, ellerinde tatlıları ile gelseler. Futbolcular onları hemen yanı başlarında hissetseler. Çocuklar, her sezon açılışında Suat Otur’u  görmekten bıktılar. Hep mi mazeretiniz bir araya geldi? Olabilir, başkan iş insanı o an ilçede olmayabilir. Remzi Sönmez (eski başkan)  müşteriye çay taşımaktan  yorulmuş olabilir. Bir hevesle yönetim kuruluna giren arkadaşlar sezon açılışında neredeler? Neden bir araya gelemediler?  Gözlerim hep onları aradı. 

***

Ertesi sabah Suat arkadaşıma sordum. Benden sonra bir yönetici sahaya çocukların idmanına geldi mi? Cevap kocaman bir hayır! Çok üzüldüm. Böyle nasıl olacak bilemiyorum. Vallahi kimse kusura bakmasın para da lazım hem de çok lazım ama bu çocuklara ve hocaya da  moral ve motivasyon lazım.

***

Öte yandan yine tanışma ve yeni sezon konuşmasını  yapmak Suat Otur’a düştü .Ne olur bu takım bizim dikkat edelim, ilgilenelim. Haydi hep beraber başkan ve yönetim kurulu olarak baklava tepsilerini alalım sahaya inelim. Daha ilk günden o çocukları yalnız bırakmayalım.

Yazım, sözüm arif olana.

Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar