Ordu
DOLAR16.3256
EURO17.4535
ALTIN971.56
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Bu fotoğrafa iyi bakın!

 

İyice bakın bu çocuğun fotoğrafına!..

O, artık yok!.. O, gitti!.. O, artık yaşamıyor!..

Suriye’de fazlalıktı, Türkiye’de de... Hatta O, dünya için de fazlalıktı.

Dünyaya gözlerini açalı daha bir yıl olmadan savaşla tanıştı.

Doğduğu ülkede değil, hayatta kalmaya çalıştığı Türkiye’de tanıştı ilkokulla.

Dilini, adetlerini bilmediği bu ülkede okuyacak, büyük adam olacak ve çektiği tüm sıkıntılar geride kalacaktı.

Belki de hor görülmeyecek ve aşağılanmayacaktı...

Söylenenlere bakılırsa Suriyeli olduğu için okul arkadaşları tarafından aşağılanıyordu. Hatta olay günü bir öğretmeni tarafından azarlandığı da söyleniyor.

Yoksulluk, fakirlik, hor görüme, aşağılanma... Demek ki daha fazla kaldıramadı o küçücük bedeni onca yükü.

Kendini mezarlığın demir kapısında asarak son verdi yaşamına...

O, Suriyeliydi. Adı, Ail El Suud. 9 yaşındaydı, ilkokul 5’e gidiyordu. Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşıyordu.

 

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki Suriyeli Vail El Suud isimli çocuk mezarlığın kapısına kendisini asarak intihar etti. Küçük çocuğun olayın yaşandığı gün okulda görevli bir öğretmen tarafından azarlandığı ve genel olarak da diğer öğrenciler tarafından Suriyeli olmasından dolayı dışlandığı ileri sürüldü.

Olay, dün akşam saatlerinde Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Acısu Mahallesi Kızılay Caddesi üzerinde bulunan Acısu Mezarlığı’nda meydana geldi.

Öte yandan, Vail El Suud’un eğitim gördüğü okulda diğer öğrenciler tarafından Suriyeli olmasından dolayı dışlandığı ve olay günü de okulda görevli bir öğretmen tarafından azarlandığı iddia edildi.

Vatandaşlar mezarlığın kapısında asılı halde bir çocuk gördü. Olayı gören vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Yardım ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde küçük çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi. Ekipler tarafından yapılan kontrollerde intihar eden çocuğun Suriye uyruklu 9 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Vail El Suud olduğu tespit edildi. Küçük çocuğun cenazesi yapılan olay eri incelemelerin ardından morga kaldırıldı. Yapılan otopsi incelemelerinin ardından küçük çocuğun cenazesi ailesine teslim edildi. Ailesi tarafından teslim alınan küçük çocuğun cenazesi hayatını kaybettiği mezarlık olan Acısu Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar