Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

BU NASIL MÜHENDİSLİK?

Aşağıda anlatacağım bu yolun hikâyesini bir önceki dönemde de haber olarak dile getirmiştim ancak ne duyan oldu ne de kimse kale almadı. Ben Perşembe’den zaman zaman davet üzerine bazen de haberlerle ilgili sorunlarımızı tartışmak ve bilgi alış verişi istişare yapmak için gazetemin Ordu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki idare binasının ve matbaasının bulunduğu mekana giderim. Oraya gitmek için 67 No’lu dolmuşa biner mümkünse Sanayi’ye girmeden Çocuk Şube önünde inerim yaya olarak Karapınar yolundan saparak o binaya giderim. Giderim gitmesine de geri dönerken nedense hep ölümle yüzleşirim. 

Gazeteden Ordu’ya dönerken dolmuş durağına gitmek için yani Ordu-Giresun yolu kenarına ulaşmak için yayalar için ne kadar kural hatası varsa hepsini yapar  otomobillerle ve Azrail’le  adeta dans edercesine  bu yolu böyle yapana ve kabul edene beddualar ederek dolmuş durağına öyle ulaşırım. Ya arkadaşlar okumuş çocuklar, insan bu teknoloji çağında buraya bir yaya geçidi koymaz mı? İlla birisinin ölmesi mi gerekiyor? Karapınar yolundan Organize Sanayi yanından Çocuk Şube önünden yaya olarak geçerek dolmuş duraklarının olduğu yere gideceksiniz haydi bir kez beddua etmeden karşıya geçin bakalım bana hak vereceksiniz. Aksi takdirde hepinizden özür dileyeceğim.

Şimdi buradan sesleniyorum Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Doktor Mehmet Hilmi Güler Bey ve Ulaşım Daire Başkanlığı bu yolun durumundan haberdar mısınız? Bu sorun size ulaştı mı yoksa ben mi uyduruyorum? Ayrıca o yolun projesini çizen uygulayan ve kontrolünü yapan mühendisler, şefler yönetim değişti şimdi bazılarınız görevde olmayabilirsiniz sizi kim okuttu biraderler, size kim diploma verdi?  Hani bu yolda mühendislik? Ayrıca yol inşaatı bittiğinde bu yolun tesliminde kabulünü kim yaptı, neye göre yaptı,  kim imzaladı? 

Çok yazık etmişsiniz… Bu yola sonradan yapılacak masrafları aslında kim hatalıysa sizden tahsil etmek lazım. Son bir şey söyleyeyim mi; bu yolda mühendislik-müteahhitlik şehit düşmüş. Ben böyle düşünüyorum.  Organize Sanayi’ye ve Karapınar’a giderken düşünülen yaya yolu neden Sanayi’den Karapınar’dan gelen yola konulmadı sizce de çok komik değil mi?  Burada ana yola çıkmak isteyen yayalar adeta cezalandırılmışlar.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Doktor Hilmi Güler Bey ve Ulaşım Daire Başkanlığı bence yer müsait, zemin müsait çaresi var mı var. Haydi yetkili birimler bir inceleyin bakalım hatayı sizde kendi gözünüzle görün, tespitim doğru mu bir bakın.  Eğer doğru ise bir an önce bu hatayı düzeltin.  Kazalar olmasın canlar yanmasın sonun da keşke demeyelim.

Yazım sözüm arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar