Ordu
DOLAR12.7039
EURO14.3597
ALTIN733.24
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

BUGÜN KAÇ KİŞİYE SARILDINIZ?

         En son ne zaman birisiyle kucaklaştınız? Her geçen gün insanlar sevdiklerinden biraz  daha uzaklaşıyor. Aynı evin içindeki aile fertleri bile birbirleriyle sadece selamlaşarak yaşıyor. Siyasetçiler bırakın kucaklaşmayı yan yana gelmeyi bile 'göze alamıyorlar'. Ezeli kulüplerin taraftarları yan yana spor müsabakası seyretme olgunluğunda zaten değil. Halbuki eskiden Türk toplumu için kucaklaşmak sıkça tekrarlanan bir sevgi alış-verişiydi. Kucaklaşmanın aslında insanların enerjilerini yükselttiği pek çok araştırmayla desteklenmiştir. Her gün vitamin alır gibi bir kaç defa kucaklaşmak insan bedenini beslemekte, hayata bağlamaktadır.

          Tarihin altın sayfalarında kendine yer bulmayı başarmış kadim Türk Milleti tüketim toplumuna dönüştüğünden beri çok şeyin değerini öğüttü! Mesela birbirimizi sevmeyi unuttuk. Sarılmanın tıp kitaplarına geçmemiş binlerce ağrıya iyi gelişi var. İnsan sarılınca kalp kalbe daha yakın durur. Bilindiği gibi sağ tarafta kalp yoktur. Ve orası hep boştur. Sarılınca, sağ yanını karşıdakinin kalbi doldurur. Sarılmak her daim güzeldir. Karşındaki ne hisseder bilemezsin fakat sen kendini iyi hissedersin.

          Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bir sarılmayla başlayın. Her şey bir sarılmayla başkalaşır. Keşke çocukluğumuz da karşımızda dursa ona bir kerecik sarılabilsek. Kış yapraklarının vedasını seyrediyoruz. İnsanlar her yöne savruluyor. İnsanları sevseydik; hayatımız “insan gibi” olacaktı. Elmaya, karanfile, güvercinlere daha çok imrenecektik.  Ne çok taş toprak olduk; tuz ekmek olacakken... Ne kadar gözyaşı, ne kadar acı, ne kadar katı olduk böyle! Dünya soğudu, insanlar da öyle. Sarılmamız gerek. Herkes birbirine sarılmalı. Bugün var yarın yokuz.

          Kalplerimizdeki kırıklar batar diye mi sarılmaktan korkuyoruz? İnsan kendi yarasını saramaz, dost bir kolun sarılmasıyla iyileşir ancak. Biri kollarınızı çevrenize doladığında, kırılan parçalarınızı tamir edebilir, sizi yalnızlık ve korkularınızdan uzaklaştırır.

Kollarımızdan çetin bir hesap vereceğiz! Sarılmak önemli, sarılamamak da… Hala mümkünken, hiçbir şey için geç değilken, sarılmalı. Çünkü bir insana verilebilecek en değerli hediye 'sarılmaktır'.

Sarılın bence; sarılmak en güzel tedavidir.. İçinizde fırtınalar kopsa da  yüzünüzde rüzgar esmesin!

yorulduğunuzda sarılın özlediğinizde,  susmak istediğinizde...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar