Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

BUNLARIN FARKINDA MISINIZ?

              *  O kadar yazdık çizdik Vona Otel harabe dedik kimseden çıt çıkmadı.

              * Eski Öğretmen evi batakhane haline geldi dedik, kimse dönüp bakmadı.

               * Koz Ağzı Deresinin ıslahı OSKİ tarafından bir yıldır bitirilemedi.

               *Hamidiye Mahallesi yolu bir yıldır bitirilemedi, Büyükşehrin lütfunu bekliyoruz,  Kacalı TOKİ, Oya Kent ve mahalleli  halen toz toprak içindeyiz.

               Hamidiye Mahallesi Molla Deresi yapılırken karayolu tarafındaki (Emniyetin önü) yüksek kot farkını sıfırlamak için betonu kırmak yerine asfaltı yükselteceklermiş. Bence meydana gelen maddi manevi zararı, önce o ihaleyi cebinde 300 lira mazot parası olmayan müteahhide ihale veren Samsun DSİ’nin yetkililerinden sonra da o inşaatı kontrolle görevli Ordu DSİ’nin yetkililerinden  almak lazım…

                   * Küçük Sanayi sitesinden tık yok varsa da benim haberim yok niye?

                   *Yetkililer Yüksek Okulu Yumrutaş’a yapmakta halen ısrarcılar, biz ne dedik, önemli olan Yumrutaş’ı mı ihya etmek, yoksa Perşembe’yi mi diye yazdık, vatan haini ilan edilip linçe uğradık.

                  *Kacalı’daki Belediye Garajının yanında yeni yapılan DSİ’ye ait köprüye ne diyeceksiniz? Tam bir mühendislik harikası değil mi? Bu çağda bu teknolojide böyle bir köprü evlere şenlik!.. İnişi ve çıkışı çok komik, orada da kimseden çıt çıkmıyor.

                *İlçemiz coğrafi olarak yerleşimde sıkıntı yaşadığından mevcut taksi durakları ve ilçe içine park edilen araçlar sıkıntı yaratmaya devam ediyor.

                 *Babalı Mahalle yolu insafınıza kalmış, mahalleliler ve araç sahipleri  isyandalar.. 2018’in programına alındığı, gelen bilgiler arasında.  Bu kurak havalar varken daha ne bekleniyor anlayan beri gelsin..  Acaba sıramız mı gelmedi..

                *Perşembe’de araç trafiğine kapatılmış cadde ve sokaklardaki iş yerlerine gelen mal ve malzemelerin taşınmasında yükleri taşıyan arkadaşlar zor durumdalar..  Onlara birer yük taşıyıcı el arabası gerekiyor..  İlgililere duyurulur.. Belediye ile iş yeri sahipleri bu konuyu oturup bir çözüme kavuşturmalılar diyorum.. Dua da lazım.

              *Perşembespor’umuz play-off müsabakaları sonrası futbolda Mesudiyespor’u 1-0 yenerek şampiyon oldu ve Ordu 2. Amatör kümeden 1. Amatör kümeye çıktı.  15 Haziran’da kutlama yapılacak. Perşembespor’da yeni yönetimin ”TÜM PERŞEMBE’Yİ KUCAKLAMASINI BEKLİYORUM“  haberiniz olsun.

          Yazdıklarım Arif olana... Arif olan anlar..

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar