Ordu
DOLAR18.8094
EURO20.5523
ALTIN1158.6
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

BÜYÜKŞEHİRDEN J PLAKAYA DESTEK

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi 12 Ocak Perşembe günü yaptığı oturumda J plakalı şehir içi dolmuşculara destek  haberi çıktı.  

 

            Hem akaryakıta gelen zamlar hem de yaşanan ekonomik sıkıntılardan kaynaklı yedek parçaya, lastik, trafik sigortası, kasko ve personel ücretlerine  gelen zamlardan kaynaklı şoför esnafı oldukça zorlanıyor. Altınordu İlçesi’nde şehir içi ulaşımı sağlayan J plakalı esnaf bu zamana kadar ücretsiz olan 65 yaş üstü ve serbest giriş hakkı tanınan meslek gruplarından dolayı zarar ettiklerini sürekli dile getiriyorlardı nihayet Ordu Büyükşehir Belediyesi onlara kulak verdi. 1 Şubat tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde  Ordulum kart sahibi öğrenci başına 2,30-TL, 65 yaş üstü ve serbest giriş meslek grupları için 3-TL destek ödemesi yapacak.

 

            J plakalı dolmuşcu esnafı Aralık ayında yaklaşık 9 bin 700 kişi 65 yaş üstü, 252 bin 250 kişi serbest giriş meslek grubu olmak üzere  toplam 1 milyon 332 bin yolcu taşıma hizmeti yaptı. Devletin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bu meslek gruplarına sağlanan ücretsiz seyahat imkanı Altınordu’da J plakalara % 20 maddi külfet yüklüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, J plakalara Şubat ayından itibaren vereceği katkı ile araç hisse başı ortalama 2 bin lira destek sağlamış olacak.

 

12 Ocak Perşembe günü Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin J plakalı esnafa destek açıklamasından sonra S plaka olarak bilinen servisçi esnaflarından öğrenci taşımacılığı yapanlar kendilerinin bu konuda mağduriyet yaşayacaklarını düşündükleri için Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden kendileri içinde destek verilmesini bekliyor.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar