Ordu
DOLAR16.1253
EURO17.2674
ALTIN964.07
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Cami istemezük (2)

Dünden devam…

Aslına bakarsanız bu tartışmalar bana göre normal. Herkes fikrini kimseyi suçlamadan, kimseyi rencide etmeden fikrini beyan edebilir ama bunu kan davasına dönüştürmek isteyenlere de fırsat vermemek lazım. Durumu siyasallaştırmadan kimseye çamur atmadan tartışmaya açık bir konu…

En önemlisi camiye gerek var mı?

Bence yok ama adamın parası varmış, hayır hasenat yapacakmış o da camiye nasip olmuş. Varsın olsun arkadaşlar size katılıyorum. Perşembe’mize huzurevi de, hastane de, kreş de, halı saha da, hela da lazım. Adamlar cami yapıyorlar. Nedir bu patırtı kütürtü. Arkadaşlar bu cami umumhane değil. İhtiyaç mıdır, değil midir tartışılır ama atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş. Zaten bizi böldüler, parçaladılar. Gelin birlik olalım olayı daha fazla uzatmayalım.

Ben burada bir art niyet olduğunu düşünmüyorum. Adamın gönlünden kopmuş ‘evet’ demiş bir kere. Yani sizin anlayacağınız dönüşü yok.

Ben bir Vonalı olarak bu hayırsever kardeşimden buraya bir yatırım yapmasını rica ettim. O da neden olmasın dedi ve onunla başkanın makamına gittik. Orada ilçem adına güzel şeyler yaşadık, güzel sözler aldık İnşallah sözde kalmaz.

Ben size şöyle seslenmek istiyorum; bırakın savaş çığlıklarını… Gömün savaş baltalarını… Şimdi amacımız mevcut aile sağlığı merkezi binasını Mobil Hastane haline nasıl getirebiliriz diye mücadele edelim. Cami yapıldıktan sonra hükümet binasındaki ve sağlık ocağındaki mescit diye bırakılan odaları da servise hizmete katalım. Onu hayata geçirelim. Hep birlikte istersek burası diğer ilçelerde olduğu gibi mobil hastane yani bazı uzman doktorlarında gece gündüz acil servisiyle hizmet verdiği bir sağlık teşkilatı olabilir. Ben de şahsen ambulansla Ordu’ya hastaneye giderken ölmek istemiyorum.  Gelin ortak paydada birleşelim.

Siz boş verin parayla beştaş oynayan akitçi damadın cami, meyhane, top sahası benzetmesini… Pes etmek yok.  Kim bilir belki ben de o camide namaza başlarım. Allah, Peygamber (cc ) camiler, din, kitap, kuran kimsenin tekelinde değil. Hepimiz Müslüman’ız Elhamdülillah kim bilir belki güzel bir eser olur biz de cemaati oluruz. Ha camiye ihtiyacımız var mı, yok. Param var cami yaptıramaz mıyım? Evet yaptırırım. Sosyal medya aracılığıyla keşke bu kadar inatlaşma olmasaydı. Belki durum daha farklı olurdu diye düşünüyorum  ama şu an ok yaydan çıkmış görünüyor.

Son sözüm şudur; kimsenin Perşembelileri din ve cami düşmanı gibi göstermeye hakkı yok, olamaz da… Hele dışarıdan gelip de kimse bize gazel okumasın. Bırakın şu klavye delikanlılığını. Kutuplaşma yaratıyorsunuz o kadar. Biz buraya sevdalıyız, çünkü Vonalıyız. Yazım, sözüm arif olana.

Arif olan anlar…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar