Ordu
DOLAR15.914
EURO16.8249
ALTIN941.14
Zati ÜRER

Zati ÜRER

Mail: [email protected]

reader

ÇANAKKALE NE DİYOR?

Doksanlı yıllar...Samsun 19 Mayıs Lisesi Çok Amaçlı Salonu. İŞ İÇİNDE EĞİTİM anlayışımızın gereği görev başında milletime sesleniyorum:

Türk gençliğine millî tarih bilinci vermekten sorumlu öğretmenlerin eğittiği gençlik işte karşınızda. Atalarının yüreğini, gücünü bugünlerde yaşamak ve yaşatmak için huzurlarınızdalar. Şimdi kimi Tarih Dede, kimi Vatan Ana, kimi Sevgi, kimi Öfke olacak ve Çanakkale Tarihini yaşayacaklar:

Tarih Dede, kendi askerlerinden çok Yeni Zellanda, Avusturalya, Hidistan, Senegal...gibi sömürgelerle yürüdüler üstümüze diyor; Öfke elindeki bombayı, silâhı ata patlata ve de titreye titreye haykırıyordu olanca gücüyle:

Burada ne işiniz vaaaaar?

Burası bizim vatanımııız!

Siz bilmez misiniz?

Korur her evlat anasını,

Korur her ana evladını

Burada ne işiniz vaaaar?

Böylece toprağa düşenler de oluyordu ya kalanlar durmuyor, ilerlemeye devamla yürüyordu durmadan, yılmadan haykıra, bağıra çağıra ta bugünlere ulaşırcasına:

Ey şehitoğlu şehit! Yüreğin bizde, gücün bizde;

Kalmasın gözün geride, ruhun şâd olsun şehit!

15 Temmuz saldırısında da o gücü gösterdi torunları. Bugün birçok mazlumun modeli,Türk milletinin evlatları. Kimse tekerrür ettiremez artık o şanlı tarihi, müsterih ol büyük milletim!

Almanya'nın ortasında da öğretmen Nurlu Özdayı arkadaşımın rehberliğinde de yaşadık ve yaşattık tarihimizi. Ne mutlu bize!

Çanakkale Ne Diyor kitabımı eline alan, okumuyor yaşıyor tarihini!

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar