Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

Cehennemde yanacaksınız!

Bildiğiniz üzere Sakin Şehir Perşembe’de Atatürk Ortaokulu 7. öğrencisi Dilan Nazlı Topal kızımızı bir trafik kazası sonucu yitirdik.

Daha öncede hemen hemen aynı yerde İpek kızımızı da trafik kazasında yitirmiştik.  Kazanın hemen ardından üst geçit meselesi tekrar gündeme geldi. CHP İlçe Başkanı Faruk Piroğlu ve arkadaşları bu tepkiyi gazetemiz vasıtasıyla dile getirdi, hemen ertesi gün  TV52’de haber yaptı. Peki bu haberden sonra ilçede neler yaşandı, onu biliyor muzunuz? Durun ben anlatayım;

İlçede atıl duran ve olduğu yerden kaldırılıp okullar bölgesine taşınması için ilçede belediye Başkanı Kemal Bahtiyar tarafından referandum yapılan büyükşehirle karayolları ile onca yazışmalara rağmen bir türlü yerinden kaldırılmayan ucube üstgeçit, bizim haberimizin peşinden bir güzel banyo yaptırıldı. Çok dik ve merdiven sayısı çok olduğundan asansörü de olmadığı için vatandaşlar, engelli ve yaşlı insanlar tarafından çok tercih edilmeyen, ancak çocukların merak edip oyun olsun diye basamaklarına tırmandığı, Ordu Büyükşehir Belediyesinin reklam ve duyuru panosu görevini yerine getiren, üstgeçidin he tellerin kesilmesiyle açılan patika yollar karayolları ekiplerince alelacele kapatılmış. Deniz tarafının karşısında bulunan ve sanki kaza burada olmuş gibi çocuk parkına, taksi durağına, Ceren Cafe Restorana, balıkhanelere aynı mevkide bulunan tuvalete giden yollar insanları üst geçide yönlendirmek için iptal edilmiş.

Ayrıca en büyük facia da durumdan vazife çıkaran yetkililer tarafından emir verilerek, bahar mevsimi olmasına rağmen Kacalı limanından bu yana yol ortasındaki  refüjde  bulunan  canlı kanlı  yeşermiş  Palmiyeler, Çamlar, Ladinlar  hoyratça ya kesilen ve ya budanan ağaçlar..  

Eyyy… kendini çok zeki sanan masa başından hiç kalkmayan bu budama emrini veren sayın yöneticiler;

Mayıs ayında hiç o şekilde ağaç budanır mı? Madem çok zekiydiniz de neden bu tehlikeyi önceden hesap etmediniz? Madem faturayı ağaçlara kesecektiniz, neden bu ağaçları kasım veya aralık ayında budamadınız? Ben onu bunu bilmem cehennemde cayır cayır yanacaksınız. 

Hem biz size ağaçları kesin tel örgüleri kapatın demedik ki, üstgeçit denilen bu enkazı kazaların olduğu okullar mevkiine taşıyın ve orayı tel örgülerle kapatın dedik.

Cin gibisiniz ya işin en kolayını seçtiniz. Peki o zaman bende soruyorum; ağaçları kestiniz, yolları kapattınız ya yol kenarlarındaki hükümet binasında işi olan vatandaşların araçları ne olacak? Diğer park eden öğretmenlerin araçları ne olacak? Onlar için ne gibi bir önleminiz var? Hepsi vergisini veren,  yasalara uygun araçlar. Sahipleri de ya okullarda çalışıyorlar ya da çevresinde. Onlara yer bulup yol kenarını araçlardan temizlemeyi düşündünüz mü?  Üstgeçide yaşlı ve özürlü insanlar çıkamıyor. Üstgeçide asansör düşünüyor musunuz? Ya Ceren Cafe-Balıkhane yoluna alt geçit koymayı düşünüyor musunuz? Lütfen bir çare… Daha fazla canlar yanmasın,  çocuklarımız ölmesin, ilçemiz bu ölümlerle anılmasın. Hem yolun deniz tarafına iş yerleri açacaksınız hem de o iş yerlerine kısa yoldan giden yolları kapatacaksınız. Bizim insanımız o üstgeçide tırmanıp balık almaktansa  şansını ilçenin içerisindeki balıkçılarda deneyecektir. Yolun alt tarafında kalan ve ulaşılması zorlaşan  ya o iş yerlerinin sahipleri nasıl para kazanıp vergilerini  ve kiralarını ödeyip evlerine ekmek götürecek? İsterseniz olaya birde bu taraftan bakın ha ne dersiniz.

Sizden naçizane ricam, anlaşılan bir gerçek var ki bu iş sizin düşüncenizle engelleneceğe benzemiyor. Bu gibi durumlarda başka belediyeler nasıl çözüm bulmuş lütfen bir araştırır mısınız?

Sözlerim arif olana. Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar