Ordu
DOLAR15.8546
EURO16.7294
ALTIN926.76
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

  CEMAL BAYRAM CAMİİ

Perşembeli iş insanı  Yumrutaşlı  hemşerimizin babası adına yaptırdığı  inşaatı başladığında bazı kesimler tarafından arsasıyla ilgili gerçek yüzü bilinmeden  keşke hastaneye dahil olsa diye  haksız eleştirilere uğrayan Kacalı mahallesi topraklarına düşen hemen Perşembe Devlet Hastanesi arkasındaki Perşembe İlçe Müftülüğü le Cami Yaptırma Derneği iş birliği ile  yapılan minyatür  görünümlü tam bir sanat eseri  olan mini cami (yanlış anlaşılmasın bu benim koyduğum isim ) nihayet ibadete açıldı.  Muhtemelen açılışı daha sonra yapılacak.

Ben de azıcık ucundan  yaptığım eleştirilere rağmen dostlarıma, arkadaşlarıma” Çok camiye giden birisi değilim ama yapıldığında bende o camide bir Cuma namazı kılacağım” demiştim. Söz verdiğim gibi geçtiğimiz Cuma kimseye haber vermeden yalnız başıma abdesthanesinde abdestimi alıp o masum  o şirin ibadethaneye ayak bastım. Heyecanlandım mı evet heyecanlandım. Çünkü oradaki emeği gördüm sanatı gördüm saygıyı gördüm muhteşem olmuş. Öyle cilalı laflara gerek yok  orası Allah’ın evi kapıları ben Müslümanım diyen herkese açık, ufak tefek eksikliklere rağmen sevimli bir ibadethane olmuş  elin adamı yapmış bana da hayırlı olsun demek düşer. Vatana millete hayırlı olsun.

Vallahi kaça mal olduğunu sormadım merak ta etmiyorum, sorsam öğrenir miyim evet öğrenirim ama gerek yok bu iş vasiyet işi gönül işi. Esas mesele altına açılan 4-6 yaş grubu kreş -Ana okulu (sübyan mektebi) o da Reisin, Diyanetin bizlere armağanı, inşallah sonu hayırlı olur. Oradan dini bütün Allah’ını seven, Atatürkçü, Cumhuriyetçi bayrağını vatanı milletini seven öğrenciler yetişir aksini düşünmek bile istemiyorum. Alla hu Ekber nidalarından sonra safa durduğum hemen yanı başımda bana sevecen tavırlarıyla destek olan misafirimiz Halil Hocama, hemen arkamda Mehmet Hocama ve Salih Bayram kardeşime şükranlarımı sunuyorum iyi ki sizleri tanımışım. Teşekkürler BAYKAR Grup.

Not: Bölge müdürü ve esas patron yaptıklarıyla övünmeyi ve reklamı sevmediklerinden onların isimlerini saklı tuttum bilenler zaten biliyor. Şu an Eyüp Sultan İlçe Müftüsü olan Basri Bektaş müftüme de saygılarımı sunuyorum. Nuran yengeyi , Beyhan hanımı ve Nermin hanımı da desteklerinden dolayı kutluyorum ,hayırları hasenatları kabul olsun inşallah. Son sözüm odur ki bence sevimliliğinden dolayı bu camiyi Ordu’dan ve ilçelerden ziyaret edenler olacaktır diye düşünüyorum  bence sahil şeridinde benzeri yok. Perşembe’ye tekstil atölyesini unuttum sanmayın. Lafım Sözüm Arif Olana. Arif Olan Anlar.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar