Ordu
DOLAR16.9337
EURO17.594
ALTIN983.46
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Ceren... Demir Ali...

Bir kez daha Ordu’dayım. Sevinç ve hüznün birbirine karıştığı duygular eşliğinde turlayıp duruyorum Ordu sokaklarını.

Sıcak ve nemden ter içinde kaldığım da oldu, aniden bastıran sağanaklarda ıslandığım da. Ama her hali bir başka güzel bu şirin kentin...

CEREN ÖZDEMİR’in o vahşi cinayete kurban gittiği 3 Aralık’tan 10 gün sonra yazmaya başladığım kitabı, 10 ay sonra bitirebildim.

“CEREN, BALERİNİN ÇIĞLIĞI” adlı kitabım, şu anda Ordu’daki kitapçılarda ve internetten kitap pazarlayan sitelerde satışa çıktı...

“DEMİR ALİ YAŞAMALI” başlıklı köşe yazımda kitabın gelirinin yarısını DEMİR ALİ için düzenlenen kampanyaya başlayacağımı duyurmuştum. Diğer yarısını da CEREN için kurulan Sanat Fonuna aktaracağım.

Belki bu kitap, CEREN’in unutulmaması, DEMİR ALİ’nin de yaşama tutunması için bir nebze de olsa katkı yapabilir diye düşünüyorum.

Ne CEREN’imiz unutulsun ne de DEMİR ALİ’nin o gülen yüzü solsun.

Sevgisizliğin sevgiyi boğazladığı, kötünün iyiyi yok ettiği bu uçuk kaçık dünyada bari bu kez, iyilik kazansın...

Sevgi kazansın,

Fedakârlık kazansın,

Özveri kazansın,

Duygudaşlık kazansın,

Birlik ve dayanışma kazansın...

Bunu başarabilir miyiz, neden olmasın. DEMİR ALİ’nin yaşaması için son şansı, ABD'de uygulanan ve başarı oranı yüzde 95 olan tedaviye ulaşabilmesi.

Bunun için 2 milyon 400 bin dolara ihtiyaç var. Bu paranın yüzde 40’ı toplandı. Geri kalan yüzde 60’lık oranı eğer 60 günde toplayabilirsek, DEMİR ALİ yaşayacak.

CEREN’i yaşatamadık ne yazık ki, ama dayanışma ruhumuz sayesinde DEMİR ALİ’nin çocuk saflığıyla kırlarda koşturmasını sağlayabiliriz.

Yardım için illaki kitap almanız gerekmiyor; açılan banka hesaplarına da bağışta bulunabilirsiniz. DEMİR ALİ’nin yaşaması, CEREN’in kaybıyla hala sızlayan yüreğimize bir nebze olsun su serpebilir.

Artık hep birlikte DEMİR ALİ için kolları sıvamanın zamanıdır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar