Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

CHP’nin Belde Evlerle dansı

Aslında bir değişim aracı olan para, bazıları için amaç olduğunda rayından çıkar her şey. Araç, amaca dönüşünce, hükmeden değil; kulu, kölesi olur tapınmaya başlarsınız paraya. Ne karnınız doyar ne de gözünüz...

Para, uğruna cinayetler işlenecek bir amaçtır artık; insan da katledilir, doğa da...

Partisi falan yoktur aç gözlülüğün; insanın para ile sınavı, kişiliğinin yansımasıdır çünkü...

Para söz konusu olduğunda açgözlülerin ne yeşili görür gözleri ne de maviyi... Ne de olsa yer güzel, rant büyük, para tatlıdır...

Ordu’da katliama, tam da doğanın yeşil ağırlıklı rengarenk elbisesini üzerine giydiği bir bahar ayında karar verilir...

Yıl, 2018, aylardan mayıstır, yasa değişikliğine gidilir ve Kirazlimanı’nda yeşille mavinin buluştuğu alan imara açılıp, satışa çıkarılır.

Ankara’da 17 yıl boyunca bir kez olsun sözü dahi edilmeyen o koalisyon, Ordu’da kurulur. AK Parti ile CHP doğa katliamı için el ele vermiştir!..

Bu güzelim doğa harikasının kalbine, Belde Evler adıyla, 17’şer katlı üç ayrı blok, üç ayrı bıçak gibi saplanacaktır!

Saplanır da; inşaat başlar, katlar çıkar, ama AK Partili bir belediye başkanının yol açtığı katliama, bir başka AK Partili dur der.

Dr. Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediye (OBB) Başkanı olur olmaz işe el atar ve inşaat durdurulur. Ordu Mimarlar Odası dahil 25’i aşkın STK, belediyenin bu kararını desteklerken, proje sahipleri itiraz ederler.

İtirazlar Belediye Meclisi’nde görüşülür. AK Partiden SP’ye dek tüm partiler itirazın reddi yönünde oy kullanırken, 6 CHP’liden biri kararsız kalır, 4’ü destekler, biri ise karşı çıkar!..

Ordululardan büyük tepki görünce CHP’li üyeler anında çark eder ve bu kez OBB’nin Durugöl, Karapınar ve Akyazı’daki doğa katliamını durduran kararına destek verirler!..

Aynı partili olsanız da farklı giyinebilir, farklı müzikleri dinleyebilir, farklı futbol takımını tutabilir, farklı yemeklerden hoşlanabilirsiniz. Farklı olmanın en doğal gerçeğidir bu. Ama söz konusu doğa olduğunda tek bir seçeneği vardır insanın; doğaya sahip çıkmak.

Çünkü Kızılderililerin dediği gibi, bu dünya bize atalarımızdan miras kalmamış, torunlarımızdan ödünç almışızdır. Hiç emanete hıyanetlik olur mu?..

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar