Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Çuvaldızı kendine, iğneyi başkasına…

Her ne kadar TDK sözlüğü “iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır” dese de bu atasözünü Ordulular tersten okumayı severler. Önce sen canını acıt, sonra başkasının canını acıtmaya kalk!

***

Şu an hiç de dahlimiz olmadığı halde, ülkeyi yangın yerine çevirenlere alkış tutmaya devam ediyoruz!

Neden bahsettiğimi anladınız sanırım.

Türkiye’nin önde gelen sanayicilerinden Sakıp Sabancı, Türkiye Cumhuriyeti lirasının ABD doları karşısında erimesini “Yüzde 30 fakirleştik” diye açıklamıştı.

O gün iktidara alkış tutanlar, bugün de alkış tutmaya devam ediyor. Yahu fakirleşmeye, fakirleştikçe fakirleşmeye alkış tutulur mu?

Havuz medyası bunu yapıyor, yani bizim, bizim meslektaşlarımız bunu yapıyor…

Bu nedenle önce çuvaldızı kendinize batırın canınız yansın, sonra başkasının canını daha az acıtmaya kalkın!

Tabii bu atasözünü TDK’nın açıkladığı gibi yazan/çizenler; iğneyi şöyle bir parmaklarının ucuna değdirip, çuvaldızı köküne kadar karşısındakine batıranlara alkış tutuyor.

***

Bırakın havuz medyasının “faiz sebep, enflasyon netice” gibi saçmalıklara alkış tutmasını, Türk lirası bir ayda dolar karşısında yüzde 20 eridi.

Ölçü dünkü Ordu Olay’ın manşetindeki haberdeydi:

“Üretici de tüketici de şaşkın PİYASA TEPETAKLAK”

Bunu kim söylüyor: Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek!

***

Şimdi siz bu çığlığı duymayacaksınız, har şeyin iyi gittiğini, akşama sabaha Karadeniz’de petrol çıkaracağınızı, F 16 uçaklarını, S-400 roketlerini, uçak gemisi yapacağınızı yazıp, okurlarınızın cebindeki paranın satın alma gücünü yüzde 50 kaybettiğini görmezden geleceksiniz!

Bu olmaz, halkımıza bu yapılmaz!

Belli bir sermaye grubunun (o da hükümet yanlısı) dışında,  iyi yoldayız diyen bir Allahın kulu kalmadı. Kalem oynatıp ahkâm kesenler bizim meslektaşlarımız; ayda mı yaşıyorlar?

Bir an önce dünyaya dönmelerini, at gözlüklerini çıkarıp etrafta olan bitene daha dikkatli bakmalarını, bakmakla kalmayıp, baktıklarını görmelerini isterim.

***

Medya Notu:

Ürettiğimiz her şeyi, tabii bu arada fındığımızı da daha ucuza daha ucuza daha ucuza sattığımız için ihracatımız artıyormuş!

Bunu da haber diye gün boyu veren TV kanalları var. Pes doğrusu!

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar