VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

DEĞİŞİM BAŞLADI

Ünye Belediyesinin değişimi bugün vurulan kepçe darbeleriyle başladı. Bugün başladı diyorum çünkü diğer yapılan hizmetler belediyenin yapması gereken hizmetlerdi. Alt yapı, üst yapı ve yol çalışmaları gibi. Bu iş ise bir proje yapacaksın, o projeyi hayata geçireceksin. Yapmış olduğunuz bu proje ileriye dönük olacak, modern bir iş merkezi olacak, aynı zamanda sosyal paylaşım alanları ile vatandaşa hizmet verecek görkemli ve güzel mimarisi ile göz kamaştıracak. İşte böyle bir proje için yola çıkan Ünye Belediyesi, Belediye Sineması ve Belediye Konservatuarını yıkarak bu alana yeni bir bina kazandırıyor. Bu binada her şey var, her şey biz insanlar için düşünülmüş ve modern bir çalışma olmuş.

İçinde neler yok ki.  Bin 700 metrekare taban alanı ve toplam 13 bin metrekare inşaat alanı olan projede; bodrum katta 37 araçlık otopark, zemin katta 2 adet 26m², 8 adet 64m², 1 adet 180m² ve 360 m² bodrum bağlantılı market bulunuyor. 1.2. 3. ve 4. Katlarda ise 12 adet 75m², 12 adet 65m², ve 6 adet 36m² işyeri bulunuyor. Ayrıca 4.Katta 71m² ve 112 kişilik 2 adet cep sinema, 1 adet 215 m² restoran, 1 adet 134m² çocuk oyun alanı, 4 adet fast food ve 187 m² teras yer alacak. Burada tek unutulan bence küçük de olsa çok amaçlı bir salon, yani o salonda tiyatro- konferans verilecek bir yer. (Tamam Kültür Sarayı yapılacak der gibisiniz, ama buraya da olsa konsept tamamlanmış olacak)

Yapılan her şey güzeldir, önemli olan onu kısa zamanda yaparak hizmete sunmaktır. İşte ben burada Belediyenin öngördüğü süreden önce yapacağına inancım tamdır. Bu işe başlarken söylediler paradan yana sıkıntımız yok diye. O zaman geriye çalışmak kalıyor. Bu çalışmayı gece gündüz yaparak bir an önce tamamlayacaklarına inancım tamdır.

Bu hizmetler yapılırken diğer hizmetlerde aralıksız devam etmeli, yıllardır ağzımıza dolanan şu tabakhane deresinden bahsetmeyeceğim. Artık onu geçtik. Şimdi sıra Minibüs garajı, köylü pazarı ve hemen ardından kapalı çarşı esnafına bir an önce yerlerinin yapına başlanmalı ve onlarda sırayla yapılsın ki sıra büyük projemize gelsin. Neydi büyük proje meşhur Kültür Sitemiz. İşte değişim dediğimiz şey o zaman tamamlanmış olacaktır. O zaman Ünye bir kez daha Kültür ve Sanat alanında adını altın harflerle yazdıracaktır. Eskiden olduğu gibi her ay Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği konserleri, Tiyatrolar, Balolar, Sergiler yine Ünye cıvıl cıvıl olacaktır. Bu günlerin özlemi inşallah fazla sürmez dileği ile…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar