VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9592
EURO18.4186
ALTIN1035.9
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Değişim Ordu’dan mı başlıyor?

Aylarca süren yorucu bir çalışmaydı... Nihayet sonuna geldim... Kısmetse yeni kitabımla birlikte ekim ayında düzenlenen Ordu Kitap Fuarı’nda buluşuruz...

Kitap son aşamaya gelince, bana da bir süredir ayrı kaldığım köşeme yeniden dönmek düştü... Önümüzdeki günler sizlerle yeniden buluşmanın keyfiyle daha güzel geçecek...

Keyif deyince, keyif veren bir gelişmeyle başlayayım yeni yazıma.

Biliyorsunuz Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi büyük bir olaya imza attı ve başta Durugöl ve Belde Evler olmak üzere, “Güzel Ordu”yu bir beton yığınına çevirerek çirkinleştirecek, imara esas işlemlerin tümünün durdurulması için İmar ve Şehircilik Başkanlığı’na yetki verildi.

Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler olmak üzere Belediye Meclisi’ne, bu uğurda mücadele veren STK’lara, Ordu’yu katleden çarpık yapılaşmaya karşı her dönem büyük bir direnç gösteren Zeki Özel yönetimindeki Ordu Olay gazetesine ve bu kararın alınmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...

Bu güzel haberden yola çıkarak farklı bir konuya değinmek istiyorum. Eğer Ordu’daki bu gelişmeyi tekil ya da yerel bir gelişme olarak değerlendiriyorsanız, bence yanılıyorsunuz.

Benzer gelişmeleri önümüzdeki dönemde AK Partili diğer belediyelerde ve hükümet icraatlarında da görebilirsiniz.

Nedenini şöyle açıklayayım: İlki baş başa sonuçlanan İstanbul seçimlerinin tekrarında İmamoğlu’nun dokuz puan gibi büyük bir farkla ipi göğüsleyeceğini doğrusu kimse tahmin etmemişti.

Sonuç AK Parti için büyük bir yıkım olmakla kalmadı, biz nerde yanlış yaptık, sorusunun daha ısrarlı bir şekilde sorulmasını da beraberinde getirdi...

Görünen o ki, artık seçmen oyunu kullanırken sadece yapılan iyi işleri, başarılı bir özgeçmişi ya da iş yapma becerisini dikkate almıyor. Eğer öyle olsaydı, bugün İmamoğlu’nun koltuğunda Binali Yıldırım otururdu.

İlişki kurma biçimi, yönetim tarzı, karar mekanizmalarının işleyiş süreci, iletişim, halkla ilişkiler, çevre, hayvan hakları, özgürlük ve adalet artık seçmen tercihinde önemli kriterler.

Pragmatik bir anlayışa sahip AK Parti kurmaylarının da seçmendeki bu değişimin farkında olduğunu düşünüyorum.

Önümüzdeki dönemde AK Partili belediyelerin ve hükümetin şaşırtan uygulamalarıyla karşılaşırsanız şaşırmayın.

Çünkü seçmen eğiliminin değiştiği ve yeni siyasi oluşumların gündeme geldiği böyle bir ortamda AK Partinin başka bir şansı da yok.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar