Ordu
DOLAR9.5162
EURO11.0446
ALTIN551.13
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

DEMİR ALİ AMERİKA YOLCUSU

Kırmızı Balonlar Uçtu…

Demir Ali’nin ABD’deki tedavisi için gerekli olan 2,1 milyon avronun toplanmasının ardından kampanyanın simgesi haline gelen kırmızı balonlar onun için uçuruldu.

SMA Tip 1 adında ölümcül kas hastalığı ile mücadele eden 19 aylık Demir Ali bebeğin tedavisi için gerekli olan 2,1 milyon avronun toplanmasıyla birlikte Demir Ali bebekle simgeleşen kırmızı balonlar, Ordu rıhtımından uçuruldu. Kampanyaya başından beri destek veren ve her zaman ailenin yanında olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de ailenin sevincine de ortak oldu. Başkan Güler, yüzlerce Orduluyla kırmızı balon uçurdu.

 

HEP BİRLİKTE BAŞARDIK

 

Demir Ali’nin biran evvel sağlığına kavuşmasını dileyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu örnek bir davranış gösterdi. Bugün de burada Demir Ali’miz için simgeleşen kırmızı balonları hep birlikte uçurduk. İnşallah Demir Ali bebeğimiz Amerika’da tedavi olup geldikten sonra da burada kutlamasını yaparız. Bunu hep birlikte başardık. Bu kampanyaya gönülden katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Allah, biran evvel Demir bebeğimizi bizlere sağlıkla kavuştursun” dedi.

 

MADDİ VE MANEVİ GÜÇ VERDİ

 

Kampanyanın başından bu yana desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden Demir Ali’nin babası Avukat İbrahim Kubilay Bayraktar ve annesi Avukat Ezgi Bayraktar “Kampanyanın en başından bu yana sayın bakanımızla hep beraberdik. Kamuoyunun yeni haberi oldu ama başından beri bize maddi ve manevi anlamda güç verdi. Biz ömür boyunca yaptığı iyilikleri unutmayacağız. İnşallah bu dayanışma ruhu Ordu üzerinden artarak tüm Türkiye’ye yayılacak” şeklinde konuştular.

 

 

 

 

BU KAMPANYA 5-10 LİRALARLA TAMAMLANDI

 

 

Ordulu Olay’a konuşan Demir Ali’nin annesi Ezgi Kara Bayraktar, “Ordu en başta halkla birlikte tüm siyasetçileriyle ve Ordu’yu yönetenlerle evladına sahip çıktı. Özellikle biz sokaklara döküldükten sonra mücadelemize soğukta sıcakta devam ederken bizi asla yalnız bırakmadılar. Özel teşekkür edeceğim kişiler elbette var. Öncelikle teşekkür edeceğim Ordu halkıdır. Esnafıyla işçisiyle bir günlük kazancını bağışlayan işletmecileriyle ve bir günlük yevmiyesini paylaşan temizliğe giden günlüğe giden ablamızla. Hepsinin katkısıdır bu kampanyayı bitiren. Az bağış yapan var çok bağış yapan arasındaki tek fark bizim yükümüzü hafifletmesidir. Bizim için hepsi kıymetliydi. İnanın en son bankaya gidip Amerika’ya paraları yollarken 5 ile 10 liralar bitirmiş. O kadar 5 lira, 10 lira vardı ki orada çok büyük bir dayanışmayı gördük biz ve gerçekten bu dayanışmayı kutlamamak gıpta etmemek mümkün değil.  

 

ORDU TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

Ordu halkı bütün Türkiye’ye örnek bir mücadele sergiledi. Özellikle SMA Türkiye’nin yeni kanayan yarası iken. Ordu halkına ve bu annelik mücadelesini görmezden gelmeyen Ordu valisine, Hilmi Güler’e Aşkın Tören’e Ulaş Tepe’ye İbrahim Etem Kibar’a özellikle teşekkür ediyorum. Çünkü bu insanlar gerçekten elini taşın altına sokarak hiçbir şey düşünmeyerek sadece bir çocuğun hayatını kurtulmasına odaklanarak bizle birlikte mazeret üretmeden biz ile birlikte mücadele verdiler. Bence bundan sonra ordu halkında da kesinlikle insanlar kendine Ordu’da daha güvende hissedecektir. Daha büyük bir dayanışma içerisinde olacaktır. Çünkü bu iyilik tohumu gibi bir şeydir. Herkesin içindeki iyiliği çıkaran bir kampanya oldu.

 

 

DİĞER BEBEKLERİ ES GEÇMEYELİM

 

Bundan sonra tüm Ordu’ya benim söyleyeceğim şudur ki: madem biz bu kadar güzel milletiz madem biz bu kadar güzel bir şehiriz o zaman başka bebeklerin de elinden tutabiliriz. Kampanyanın ben en başından beri hep söyledim. Herkes kendine bir iyilik bütçesi ayırsın. Biz vereceğimiz 10 liralarla 20 liralarla fakirleşmeyiz ama o çocuklar için çok büyük bir adım olur. Tekrar ifade ediyorum 2.1 milyon avroyu biz son 5 liralarla 10 liralarla topladık. O yüzden sizden iyilik bütçelerini başka çocuklar için ayırmayı unutmasınlar. Demir Ali belki kurtuldu ama devletimiz bu işe elini atana kadar vakti olmayan Demir Ali gibi bekleyemeyecek olan onlarca çocuğumuz var. Onları yalnız bırakmayalım. Öykü bebeğimiz var sırada Deniz Ali var. Bu bebekleri lütfen es geçmeyelim. Ben de Ezgi Kara Bayraktar olarak elimden geleni yapacağım. Hep söylüyorum. Allah bize yardım etmeyi nasip etsin. Çünkü herkese nasip olmaz.” Kaan Özel

 

 

 

 

 

 

Kutu….

 

TEDAVİ 16 HAFTA SÜRECEK

 

Bu arada Demir Ali’nin tedavisi için Amerika’daki ‘Boston Children Hospital’den (Boston Çocuk Hastanesi) davet mektubu geldi. Mektupta Demir Ali’ye Uygulamayı yapmak için gerekli işlemlerin tamamlandığı ifade edilerek ödemenin hesaba geçmesiyle işlemlere başlanacağı belirtildi. Demir Ali’nin tedavisine yaklaşık olarak 7 Aralık’ta başlanacağı ve 16 hafta süreceği öğrenildi.

 

 

 

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar