Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Av. Cansın ÖZEL

Av. Cansın ÖZEL

Mail: [email protected]

reader

DEMİR ALİ BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR!

Ordulu meslektaşlarım Ezgi Ve İbrahim Bayraktar’ın 16 aylık bebekleri DEMİR ALİ, SMA Tip 1 hastalığından muzdarip.

Şehir reklam panolarında, esnaf işletmelerinde, TBB bünyesinde bağış çağrıları yapılıyor, mutlaka denk gelmişsinizdir. Ne var ki, bu hastalığın tedavisi olarak öngörülen “gen tedavisi” ülkemizde yapılamadığından, yurtdışı tedavi ücretleri için toplamda, 2,1 Milyon Euro toplanması gerekiyor. Diğer bir deyişle, “Türk Lirası” karşılığı düşünüldüğünde, toplanması gereken para çok çok yüksek bir meblağa tekabül ediyor. Ve bu miktarın, (tedavinin yalnızca 2 yaşına kadar uygulandığında işe yaradığı hususu da dikkate alındığında) hemen toplanması elzem. Zira, Demir Ali, zaten halihazırda 16 aylık bir bebek.

Esasında sadece Demir Ali değil, SMA hastası tüm çocuklarımızın kaderinin, toplanacak bağışların akıbetine terk edilmesi “sosyal devlet” anlayışına kati surette uymuyor. Bu sebeple, devletimizin bu gibi amansız hastalıklar için gerekli tedavileri ülkemizde yürütmek için bütçe ayırması, bu mümkün değilse de, yurtdışında yapılacak tedavi masraflarını bizzat karşılaması gerekir kanaatindeyim. Bazen bir hastalığın tedavisinin olmamasından daha üzücü bir durumun, tedavisinin bulunup, ona maddi imkanlar dahilinde ulaşılamadığında ortaya çıktığına inanıyorum. Biliyorsunuz ki, bir yerde çocuğunuzun kurtarılması imkanı mevcut, ama bu devletinizin değil, ülkede yaşayan insanların bağışlarına bağlı. Gerçekten, ailenin ve yakınların oldukça zorlu bir dönem geçirdiğinden şüphe yok.

Ne var ki, şu anda toplanması gereken meblağın yaklaşık 1/3’üne ulaşılmış görünüyor. Ancak, zaman çok kısıtlı, bu sebeple, bir kez de ben buradan duyurmak ve ilgili hesabı paylaşmak istiyorum.

Demir Ali ve onun gibi tüm çocuklarımızın sağlığına an kısa sürede kavuşmalarını ve ülke çocuklarının kaderinin, ailelerinin maddi imkanlarına bağlı olmadığı sosyal bir devlette yaşamalarını diliyorum.

 

DEMİR ALİ İÇİN BAĞIŞ HESABI:

HESAP ADI: AZİME ECE KARA

HESAP BİLGİLERİ: HALKBANKASI- IBAN: TR72 0001 2009 6490 0009 0095 82

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar