VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.8666
EURO18.43
ALTIN1026.7
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

DEMİR ALİ İÇİN...

Bugün Ordu Olay gazetesini elinize aldığınızda simsiyah gözleri ve acıyla karışık tebessümüyle karşılaşacaksınız DEMİR ALİ’nin.

O fotoğrafa dikkatli baktığınızda belki de onun, “Diğer çocuklar gibi ben de ayakta durmak, koşturmak ve oynamak istiyorum,” diyen fısıltıları ulaşacak kulağınıza...

Eğer empatinin sadece, canlı olan her şeyi hissetmeye yönelik bir duygu değil de, onlar için bir şeyler yapmak olduğunu biliyorsanız, “Acaba ben DEMİR ALİ için ne yapabilirim,” diye bir soru yöneltirsiniz yüreğinize.

Aslında çok kolaydır bu; karınca kararınca DEMİR ALİ’nin tıpkı yaşıtları gibi hayatı hissederek yaşayabilmesi için katkıda bulunmak.

Belki çoğunuz DEMİR ALİ’yi hissettiniz, onun için yardımda da bulundunuz, ama toplanan para henüz yeterli değil. Milyon dolar sınırı aşıldı ama en azından bir o kadar daha toplanması gerekiyor.

Eğer bir kez daha katkıda bulunmak istiyorsanız, Ordu Olay o fırsatı ayağınıza kadar getiriyor.

Bugün DEMİR ALİ için çıkan ve 21 bin adet basılan gazeteden tek bir tane almanız bile, onun yaşama tutunmasına katkı yapabilir.

Bir gazete 1 lira, on gazete 10 lira, yüz gazete 100 lira... Bütçenizin elverdiği, gücünüzün yettiği kadar alabilirsiniz.

Hatta o gazeteleri, bir olmanın, dayanışmanın, ortak ruh halinde birleşmenin bir anısı olarak da saklayabilirsiniz.

Onlarca Ordulu iş insanı, belediye başkanı, oda ve borsa yönetimi ile bazı milletvekilleri şimdiden binlerce gazete ayırtarak destek oldular bile.

Şimdi sıra bizde!..

DEMİR ALİ’nin annesi Ezgi Bayraktar, “Ben bir bebeğin hayatını kurtarmak için 10 Euro bağışlayabilecek 210 bin insan arıyorum,” diyerek yola çıkmış.

Gücü olan 100 ya da 10 Euro, gücü olmayan tek 1 Euro dahi bağışlasa DEMİR ALİ’yi kurtarabiliriz.

Üstelik zaman giderek daralıyor ve çok fazla vaktimiz de yok. Elimizi çabuk tutarsak, zaman DEMİR ALİ’yi tüketmeden biz zamanı tüketebiliriz.

Haydi Ordu! Haydi Ordulu bir olalım, dayanışalım DEMİR ALİ’yi yaşatalım.

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar