VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9499
EURO18.4114
ALTIN1034.4
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Demir Ali yaşamalı!

İnsanık sınavındayız. SMA hastası olan 16 aylık Demir Ali’yi yaşatabilecek miyiz, yoksa göz mü yumacağız 8 ay gibi kısa bir sürede eriyip gitmesine!

Empati yapıp harekete mi geçeceğiz, yoksa “aman sende” diyerek umarsızca mı davranacağız?

Belirtmekte fayda var; sadece bir duygu yoğunluğu yaşamak anlamına gelmiyor empati. Ancak o duyguyla birlikte harekete geçtiğimizde empati yapmış oluyoruz.

Yani, daha 16 aylık Demir Ali’nin fotoğrafına bakıp, üzülüp, “ah ne de şirin çoçukmuş,” diyerek iç geçirdiğimzde değil, o duyguyla birlikte harekete geçtiğimizde empati yapmış oluyoruz.

Eğer elimizi çabuk tutamazsak, ayakta duramayan Demir Ali için ailesinin özel medikal malzemeler kullanması ve her gün 4 saat boyunca annesinin minik yavrusuna yaptığı egzersiz de bir işe yaramayacak.

8 ayda 2.1 milyon euroluk yardım toplayamazsak, Demir Ali, ABD’de yapılan ve yüzde 95 başarı sağlayan o tedaviden faydalanamayacak.

Yardım kampanyasına destek isteyen ailesi, “10 euro bağışlayabilecek 210 bin insan arıyoruz,” diyor. 2.1 milyon euroyu 100’e bölmüşler. Her yüzde birlik dilim aşıldığında, gökyüzüne kırmızı bir balon uçuruyorlar. Şu anda yüzde 33’lük dilim açılmış ve 33 kırmızı balon salınmış. Geriye kalan 67 balonu hep birlikte neden uçurmayalım?

Üstelik Ezgi ve İbrahim Bayraktar çiftinin ilk ve tek çocuğu olan Demir Ali burnumuzun dibinde. Yani Ordu'da...

Haklı olarak bana bir soru yöneltebilir ve atıp tutuyorsun, ama sen Demir Ali için ne yapmayı düşünüyorsun, diyebilirsiniz. O soruyu sizden önce sordum kendi kendime ve bir karar aldım.

Daha 10 ay, bir hafta önce, çok genç yaşta kaybettiğimiz Ceren Özdemir’in yaşamını öyküleştirdiğim kitabım, belki Demir Ali’nin yaşama tutunmasına küçük de olsa bir katkı yapabilir, diye düşündüm.

Ve çok yakında çıkacak olan kitabımdan elde edeceğim gelirin yüzde 50’sini Demir Ali için düzenlenen kampanyaya bağışlamaya karar verdim...

Hadi insanlık, hadi Ordudular! Hep birlikte el ele verelim ve Demir Ali’nin yaşama tutunması için uçuralım balonları!

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar