Ordu
DOLAR13.4726
EURO15.2894
ALTIN793.59
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Deneme Perde 1-

Sahne 1-  Her türlü tedbiri aldık. Korona virüsü, alacağınız tedbirlerden daha güçlü değildir. Herkes kendi OHAL’ini ilan edecektir. İnternetten her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Evde kal, sağlıklı kal!

Sahne 2- Bilim kurulumuzun önerileri doğrultusunda, tedbirler artırılmıştır… Hava; kara, deniz ve her türlü taşıma sektörüne kısıtlamalar getirilmiştir. Valiliklerimizden seyahat izin kâğıdı alanlar ancak, bir yerden bir yere (o da kontrollü olarak) seyahat edebileceklerdir.  Marketler belli saatlerde, eczaneler sürekli hizmet verecektir.

Sahne 3- Dünya Sağlık Örgütü, TEST, TEST, TEST alarmı verdi. Günlük test sayısını hızla artırdık, günde 10 bin teste ulaştık. Bunu ileriki günlerde daha da artıracağız.

***

Perde 2

Sahne 1- Bilim kurulunda neden Halk Sağlığı doktorları yok.

Sahne 2- (…)15 maddelik bir öneriler paketi hazırladık. 150 sayfalık raporumuz ortada. Neden önerilerimiz dikkate alınmıyor; sürecin dışında tutuluyoruz.

Sahne 3- Pandemi (virüsün yayılması ve tutunması, salgın) sadece sağlığımızı tehdit etmiyor; ekonomik olarak da büyük bir kayıpla karşı karşıyayız…  18 milyondan fazla yoksulumuz var. Tsunami ile bu sayı 35 milyona çıkacak!

Önerimiz şu: Her aileye 2 bin lira verilsin… İnsanlar -hiç olmazsa- günlük gereksinmelerini karşılayabilsin!

Elektrik, su, doğalgaz, parası üç ay ötelensin… Halkımız, altı ay sonraki faturalarında -ilave ödeme- olarak bunları görsün…

Sahne 4- Panik yok!

Sorun Küresel, Mücadelemiz Ulusal!

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar