Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

DİLE KOLAY 30 YIL

Ordu Olay gazetemiz, imtiyaz sahibi Zeki Mesut Özel ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte 21 Aralıkta 30’uncu yılını kutladı. Ben bu kervana, bu aileye biraz geçte olsa 12 yıl önce köşe yazarı ve haberci olarak Perşembe’den  katıldım. Gazetemizin Başta Rüştü Baş üstadımız olmak üzere  duayen köşe yazarları  Olay gazetesiyle ilgili fikir ve düşüncelerini yazdılar. Ancak ben bu yazımda Ordu Olay gazetesinin  Perşembe’ye sunduğu destekten bahsedeceğim.

***

Gazetemizin imtiyaz sahibi Zeki Mesut Özel, tam bir Perşembe fanatiği. Ordu Olay gazetesinin başka hiçbir ilçede bürosu yok. Bana da şartı var, “Ağabey mutlaka her pazartesi gazetemizde bir Perşembe haberi istiyorum” diye. Ben de elimden geldiği kadar bu isteği boş çevirmemeye çalışıyorum, ancak ortalıkta hastalık kol geziyor. Kararınca kararınca bu isteğini yerine getirmeye çalışıyorum. Ben Ordu Olay gazetesinin Perşembe sorumlusu olarak  bu işe başlarken yükümün bu kadar  ağır olacağını hiç düşünmemiştim.  İşin içine girince karşıma koskocaman bir yerel gazete ailesi çıktı “ORDU OLAY”.

***

Şu an sessiz sedasız 30’uncu yılını kutluyor dile kolay yerel gazetecilikte 30 yıl. Kimler gelmiş kimler geçmiş ancak bayrak hiç yere inmemiş. İşte o bayrağı ben de Perşembe’de gazetemin başını öne eğmeden, kimseye eğilmeden, bükülmeden, yaslanmadan hep sahalarla olarak kopyalamadan, yapıştırmadan yaptığım gerçek haberlerle yazdığım ilçe sorunlarıyla gazetemi  hep daha yükseklere taşımaya bütün gücümle çalışıyorum. Eğer konu  yerel gazetecilik ise  Perşembe’ye hizmet ise  ayaklarım beni taşıdığı sürece bu işi götürmeye çalışacağım .

***

Gelin bir de işin mutfağına  çalışma arkadaşlarıma bakalım bu meslekte unutamayacağım müdürüm Ersin Özmen onunla çalışmak bir zevkti. Yine müdürüm  Kemal Çeküç,  gerçi onun zaman zaman şekerini yükselttim ama bende emeği var. Şu an en son müdürüm Mustafa Kırlak DHA muhabiri  şimdi evden çalışıyor, masum haber başlıklarımın korkulu rüyası. Habercimiz Yasin Çanakçı emeği büyük sessiz kahraman, Grafikerimiz Şenol Korkmaz  benim sığınağım ağlama duvarım. Eski grafikerimiz Sevda Şentürk’ü unutmak mümkün mü? Bizimle çalışırken haber mutfağının günah keçisi hep oydu onu özlüyorum. Zeki Özel’in büyük oğlu ,ben ona hep Velihat Prens  diyorum, Hasan Cem Özel. Olay gazetesinin geleceği  ve kardeşi  Kaan Özel tam bir  plan proje adamı. Konuşurken düşünen adam ve Olay gazetesinin olmazsa olmazı  bir duayen Durdiye Aksu. O varsa her şey tamam, geriye bakmaya gerek yok, tam yol ileri. Ve yemekleri  Ordu sınırını aşmış Olay gazetesinin yeme içme şefi ve şair ruhlu  aşçısı Hatice Erkaya hanım. Sen yeter ki malzemeyi ver; ne olursa olsun eli tam bir lezzet pınarı. Giriş kattaki  matbaamızın lokomotifi Yaşar Akbulut. Tam bir virtüöz, orkestra şefi. Yine reklam  grafiker bölümünün  can suyu  grafiker Furkan Eyigün... Ordu Olay gazetesinin omurgası çatısı ve geniş ailesi böyle  unuttuklarım varsa şimdiden özür diliyorum.

***

işte size kısaca anlatmaya çalıştığım  Ordu’nun  yerel gazete lideri  30 yıldır tam bir lokomotifi olan Ordu Olay Ailesi.  Demem o ki; aile olunmadan  başarı yakalanamıyor, kolay kolay Ordu Olay olunmuyor. Diyorum ya, Ordu Olay gazetesi   imtiyaz sahibi Zeki Mesut Özel’in Vona  sevdasıyla, Perşembe sevdasıyla ilçemizin üstüne bir güneş gibi doğduğunu  ve  ben diliyor ve istiyorum ki o güneş nice 30 yıllar hiç sönmesin, hep  gururla parlasın. Vona’nın haber pınarı hiç kurumasın, hep çağlasın .

Yazım sözüm arif olana.

Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar