Ordu
DOLAR15.9513
EURO16.9098
ALTIN945.20
Şinasi KARA

Şinasi KARA

Mail: [email protected]

reader

Din adamları medeniyet yıkar

Din adamları, toplumları statikoya hapsediyor. Toplumun sosyo-ekonomik gelişmesini durduruyor. Gelişimi duran siyasal toplumun, sahip olduğu MEDENİYET yok oluyor.

7 tarihi örnek bu iddiayı doğrulamaya yetiyor.

1.Piramitleri yapan Antik Mısır Medeniyetini din adamları yok etti. Mısır'da Rahiplik çok önemli bir sosyal statü idi. Her Mısırlının amacı Rahip olmak idi. Rahat yaşamak ve egemen olmak insanın doğasında var. Böylece Mısır ülkesinin yarısı Rahip, diğer yarısı Köleye dönüştü.

M.Ö. 1350 ye gelindiğinde, soruna Firavun Akhenaton çare bulmak istedi. Zira Antik Mısır ülkesinde ilerleme durmuştu. Rahipler yan gelip yatıyor. Firavun savaştıracak asker dahi bulamıyordu. Çok Tanrılı dinleri kaldırdı. Yerine Tek Tanrılı dini
koydu. Ancak 15 yıl sürmedi. Rahipler bir araya geldiler ve Firavun Akhenatonu öldürdüler. Rahipler eski düzeni tekrar kurdu. Mısır Medeniyet, bir daha kendini toplayamadı. Yok oldu.

2.Roma Medeniyetini, Hıristiyan papazlar yok etti. Roma Hijyeni bulmuş ve sağlıklı bir toplum düzeni kurmuştu. Çimentoyu kullanıyor, taştan köprüler yapıyor. Yollar inşa ediliyordu. Her yol Romaya çıkıyordu.

Papazlar önce, ne kadar teknolojik yenilik varsa sakladılar. Yeni kuşaklara intikal ettirmediler. Zira, okuma yazmayı, bir kaç devlet adamı dışında papazlar biliyordu. Antik Yunan Medeniyetinden kalma ne varsa, putperest diyerek yok ettiler. Eski teknolojileri unutan Roma 4. Asırdan itibaren gerilemeye başladı. 476 yılında yıkıldı.

3. Kilise Avrupa'nın felaketine de neden oldu. Papa ''kedileri şeytan'' ilan etti. Avrupada ne kadar kedi varsa yok edildi. Avrupayı fareler bastı. Fareler beraberinde VEBA salgınını getirdi. Avrupa nüfusunun yarıdan fazlası Veba yüzünden yok oldu.

4.Her dinde olduğu gibi Kilise teknolojik gelişmeye karşı çıktı. Gelişmeye katkı yapan ne varsa yok etti. Bilim adamlarını ve özellikle eğitimli kadınları Engizisyon Mahkemesi ile idama mahkûm etti. 100 binden fazla kadını, cadı diye ateşe atarak yaktı. Galileo gibi bir dâhiyi, engizisyonda yargılamaya kalktı. Buna rağmen Galileo ''sizin dediğiniz gibi olsun, ama dünya güneşin etrafında dönüyor'' diye tarihe not düştü.

Türk Medeniyetlerini de Din Adamları yıkmıştır. Tarihte üç büyük SULH yaşanmıştır. bunlar Roma, Hazar ve Osmanlı SULHÜ olarak tanımlanıyor. Türklerin kurduğu Hazar ve Osmanlı Medeniyetlerini din adamları yıkmıştır.

6. Hazar Türkleri Museviliği 860 yılında Din olarak seçtiler. Musevi Din adamları, önce Türkçe yerine İbranica kullanmayı sağladılar. Ulusal birlik yerine DİN BİRLİĞNİ kurdular. Hazar Türkleri kimliklerini kaybetti ve yok oldu.

7. Osmanlıyı din adamları yıktı. Yavuz Sultan Selim Hanın 1516 da Halifeliği kılıç zoru ile almasını, Araplar kabul etmedi. Kabulü sağlamak için Mısırdan 2000 din adamı getirildi. Din adamlarının ilk işi Osmanlı Mekteplerinde Matematiği ve Fen Bilimlerini kaldırmak oldu. Osmanlı toplumunda gelişme durdu. Eğitimde geri kalan Osmanlının yıkılması çok sürmedi.

Dikkat ediniz günümüzde dahi din adamları teknolojik gelişmenin önündeki en büyük engeldir. Türkiye bu engeli aşamadığı takdirde, Modern Dünya'daki yerini kaybediyor. Geri kalmış üçüncü dünya ülkeleri seviyesine hızla düşüyor.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar