Ordu
DOLAR12.6197
EURO14.2681
ALTIN729.02
Şinasi KARA

Şinasi KARA

Mail: [email protected]

DİNİNİ BİLMEYEN TOPLUM

Din âlimi, Prof. Dr. Mehmet Okuyan "Türkiye'de dini bilen bin kişi çıkmaz" diyor. Sn.  Prof.  doğru söylüyor. Türkiye'de insanlar İslamiyet nedir bilmiyor. Bilmediği için "Arap kültürünü" Müslümanlık
sanıyor.

-Kuran  "oku" diyor. Türk insanı, okuma özürlü okumuyor. Kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyor. Dualar Arapça söyleniyor. Ne söylediğini ve istediğini dahi bilmiyor.

- Türkler İslamiyet’i, İranlılardan öğrenmiş. İranlı hocalar, Zerdüşt prensiplerini "İslamiyet" adı altında Türklere "din" diye öğretmiş. Türkler "kabir azabına ve sırat köprüsüne" inanıyor. Hâlbuki Kuran'da kıyamet günü "hesap verileceği" hükme bağlanmış.

-Türkler 1200 yıldan beri Zerdüşt Namazı kıldıklarını dahi bilmiyor. Kuran'da "salât" ifadesi kullanılıyor.  Salâtın nasıl yapılacağına dair hüküm yok. İranlılar "salât" tabirini Namaz olarak tercüme etmişler. İslamiyet dünyaya gelmeden  bin yıl önceden beri Zerdüştler beş vakit namaz kılıyordu. Zerdüştlerin kıldığı namazı Türklere "İslam’ın Şartı" olarak öğretmişler. Kimse tartışmıyor. Gerçeği de öğrenmiyor. Öğrenmek istemiyor.

- Kuran "Allah'tan başkasına tapınmayı" yasaklıyor. Türkler,  Telli Baba gibi ölmüş insanlardan, yardım diliyor. Kendine hayrı olmayan, mahcur sandalyesine mahkûm tarikat liderlerine biat ediyor.

-  İslamiyet dünyaya gelmeden önceki yüzlerce yıldan beri, Araplar içinde putlar bulunan Kâbe’yi ziyaret ediyordu. Kâbe’nin etrafında yedi kere döndükleri zaman, kötü ruhlardan korunduklarına inanıyorlardı. Bu Arap geleneği İslamiyet’e Hac olarak girdi. Ancak, Hac "parası olanlara farz" kılındı. Yapılmamasının cezası ve günahı yok. Buna rağmen, Türkler borç para buluyor. Kâbe’yi ziyaret ediyor. Kuran'da olmamasın rağmen "şeytan taşlıyor"

- Kuran "sadece çalışmayı" ibadet sayıyor. Hâlbuki Türkler, namaz kılmayı, oruç tutmayı, hacca gitmeyi ibadet zannediyor. Bunların "dini ritüel olduğunu" bilmiyor.

- Kuran "bu dünyada insan yaşamını" düzenleyen bir kitap. Buna  rağmen "ölülere ve mezarlıklara" kuran okunuyor. Kuranı ölüler kitabına dönüştürüyor.

-Kuran "Kadir Gecesi dışında" kutsal zaman tanımıyor. Buna rağmen Türkler "kandiller ve kutlu doğum haftası icat" ediyor. Cuma gününü ve ramazan ayını kutsal sanıyor.

-Kuran "teravih namazı" diye bir düzenleme yok. Buna rağmen, Türkler teravih namazı kılmayı farz zannediyor.

- Allah Kuran ile "insan hakkı yiyenler bana gelmesin" diyor.  Bu kurala rağmen Müslüman "başkasının hakkına saygılı" olmuyor. Hakkından daha fazlasını almak amacıyla, tarikatlara giriyor. Hak etmediği para ve makama sahip olmaktan imtina etmiyor.

- Türkler, Müslümanlık şartını beş zannediyor. Öyle öğretmişler.
Nedenini de araştırmamış. Hâlbuki İslam’ın şartı beşten çok. Dört ritüel ve  bir iman şartı ile Müslüman olunmaz. Adil insan olacaksın, insan hakkı yemeyeceksin, yalan yere şahadet etmeyeceksin,
çalmayacaksın, katletmeyeceksin, teraziyi düzgün tartacaksın, riba ve rüşvet yemeyeceksin, anana babana iyi davranacaksın., başkasının malına tamah etmeyeceksin, zina yapmayacaksın, devlet malından bir hırka dahi aşırmayacaksın.....gibi Müslüman olmanın şartları var.

- Kuran "birlik olun" diyor. İslamiyet mezheplere ayrılmış. Her mezhep İslamiyet’i farklı yorumluyor. Farklı mezhepler, birbirlerini düşman sayıyor. Türkler Hanefi mezhebine inanıyor. Şii Mezhebinden olanları dışlıyor.

-Kuran "ayetleri menfaat karşılığı kullanmayı" yasaklıyor. "Sizden ücret almayanların arkasında durun" diye emrediyor. Buna rağmen, binlerce yıldan beri imamlar ücret alarak namaz kıldırıyor. Günah işliyor. Ücretli imam arkasında, kılınan namaz geçerli olmuyor.

Birilerinin  "Kral çıplak" demesi gerekiyor. O görev de bana düşüyor.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar